Wrocław: Policja prowadzi śledztwo ws. zwłok psa w Parku Szczytnickim
Zmasakrowane zwłoki psa przypadkowi przechodnie znaleźli w ubiegły weekend w Parku Szczytnickim we Wrocławiu. Wrocławscy policjanci wszczęli już śledztwo i poszukują sprawcy makabrycznego czynu, do którego doszło w ostatnim czasie we Wrocławiu.
– Zwierzę zostało znalezione w dniu 19 lutego br. przez przypadkowego przechodnia i najprawdopodobniej tamtej nocy zostało przyniesione na teren parku przez nieznaną, jak dotąd osobę – mówi st. asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.
Na miejscu zjawili się też wolontariusze wrocławskiej EKOSTRAŻY, którzy dokonali wstępnych oględzin zwłok niewielkiego kundelka w podeszłym wieku.
– Pies ma specyficzne obrażenia. Ktoś odciął mu część ciała. Podejrzewamy że zrobił to, żeby wyjąć chip. Obrażenia wskazują, że pies mógł być wykorzystywany przez zoofila – mówi Katarzyna Szakowska z EKOSTRAŻY. Organizacja ta na własny koszt zleciła wykonanie sekcji zwłok, która ma pomóc w ustaleniu szczegółów.
Wrocławska policja stara się ustalić skąd zwierze wzięło się w Parku Szczytnickim i kto odpowiada za jego śmierć. Mundurowi udostępnili zdjęcia martwego zwierzęcia (UWAGA DRASTYCZNE: kliknij tu by zobaczyć zdjęcie) i proszą osoby, które rozpoznają psa lub mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław-Śródmieście pod numerem tel. 47 871 43 58, 47 87 132 90 lub z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego tel. 47 871 41 20, kom. 601-812-364.
Zgodnie z polskimi przepisami za zabicie zwierzęcia ze szczegółnym okrucieństwem można zostać skazanym nawet na 5 lat więzienia.
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków
-
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić?
-
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił!
-
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie
-
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026]
-
Amazon otwiera centrum logistyczne w Dobromierzu koło Świdnicy. 1000 nowych miejsc pracy i stawki od 31,50 zł brutto za godzinę
-
24 nowe instytucje w programie Nasz Wrocław. Do 2 wejdziemy za darmo!
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
-
Wrocław: Kompletnie pijani nastolatkowie zdewastowali przystanek przy Zwycięskiej [ZDJĘCIA]
-
We Wrocławiu powstało Centrum Druku 3D. Sprawdziliśmy, co tam się drukuje [ZDJĘCIA, WIDEO]
-
Jagodno i Wojszyce wreszcie doczekają się parku! Wrocław przejął teren pod Zielony Klin Południa
-
Wrocław: Od lipca o 19,5% wzrosną ceny za wodę i ścieki [NOWE STAWKI]
-
Wrocław: Koniec darmowego MPK dla Ukraińców
-
Dwa nowe sklepy we Wroclavii. 400 m² dla miłośników mody [ZDJĘCIA]
-
Park Szczytnicki przechodzi metamorfozę. Wrocław odnawia jedno z najcenniejszych miejsc w mieście
Najpopularniejsze
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić?
Czy wiesz, że zestawienie parametrów modeli młodzieżowych z 2024 r. pokazuje, że różnica między rowerem ważącym 11-12 kg a modelem 16-17 kg jest dla nastolatka odczuwalna podobnie jak kilka dodatkowych kilogramów plecaka? Wpływa na rozpędzanie, podjazdy, wnoszenie po schodach i manewrowanie przy małej prędkości.
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił!
Generalny Inspektorat Transportu Drogowego w poniedziałek, w samo południe uruchomił na skrzyżowaniu ul. Na Ostatnim Groszu i Bystrzyckiej system RedLight. To system kamer, który ma być batem na kierowców.

