Wrocław: Dostał 500 zł mandatu za ogłoszenie „Kupimy mieszkanie”

Wroclife • 2023-02-13 Wrocław: Dostał 500 zł mandatu za ogłoszenie „Kupimy mieszkanie”

Ogłoszenia o kupnie mieszkania, kredytach, drobnych usługach i innych tego typu rzeczach to istna plaga szpecąca nasze miasto. O tym, że taka „dzika reklama” może sporo kosztować, w ubiegły piątek przekonał się jeden z wrocławian.

„Kupimy mieszkanie. Prywatnie, za gotówkę!” – takie ogłoszenia na słupach w centrum Wrocławia rozklejał zatrzymany przez strażników miejskich mężczyzna. Działalność ta została ukrócona, a plakaciarz ukarany mandatem wartym aż 500 zł.

Mundurowi przypominają, że rozklejanie ogłoszeń w miejscach nieprzeznaczonych do tego to wykroczenie. Niezależnie od tego, czy treść jest ogłoszeniem komercyjnym, afiszem, apelem, ulotką czy nawet rysunkiem, każdy kto wywiesza je bez pozwolenia zarządcy, może zostać ukarany mandatem.

fot. Straż Miejska Wrocławia

Warto dodać, że ogłoszenia typu „kupimy mieszkanie – prywatnie” choć ich treść i styl (zazwyczaj są napisane odręcznie i skserowane) wcale nie muszą pochodzić od rodziny poszukującej własnego „M”. Za taką formą mogą stać np. tzw. fliperzy, czyli osoby specjalizujące się w odkupie mieszkań po okazyjnych cenach i dalszej odsprzedaży.

Najpopularniejsze