Wrocławskie sztaby WOŚP liczą datki. Będzie rekord!

Wroclife • 2023-01-30 Wrocławskie sztaby WOŚP liczą datki. Będzie rekord!

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce liczą pieniądze po niedzielnym finale. W całej Polsce kwota zbliża się do 150 mln zł. Na finiszu jest też liczenie datków zebranych we Wrocławiu. Lokalni organizatorzy już mówią o rekordzie.

W poniedziałek rano na oficjalnym profilu wrocławskiego finału WOŚP, organizatorzy poinformowali, że kwota przekazana przez wrocławian na rzecz fundacji Jurka Owsiaka w trakcie tegorocznego finału to co najmniej 2 147 838,84 zł.

– Nawet nie marzyliśmy o takim Finale. Wrocławianie i wrocławianki po raz kolejny udowodnili, że na Wrocław można liczyć. Kolejny rekord pobity – ogłoszono na Facebooku sztabu. To jednak nie koniec, bo organizatorzy zapowiadają, że pieniądze wciąż spływają.

Liczenie pieniędzy zebranych do puszek zakończył już sztab przy ZHP Wrocław. Harcerze zebrali 283 294,70 zł, a do tego doliczyć trzeba jeszcze wpłaty dokonywane przy użyciu terminali.

O wyniku zbiórki poinformował też sztab nr 4912 przy Wrocławskim Instytucie Kultury. Tu zebrano 222 285 zł do puszek i aż 333 159 zł do eSkarbonek.

Szczegółowe informacje na temat kwot zebranych w tym roku przez WOŚP poznamy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Wciąż jeszcze trwa kilka aukcji, z których dochód zasili konto fundacji, która w tym roku zbiera pieniądze na leczenie sepsy w polskich szpitalach.

foto główne: fot. Lucyna Lewandowska/mat. Prasowe WOŚP

Najpopularniejsze