We Wrocławiu obowiązują nowe przepisy. Za wyrzucenie jedzenia nie tam gdzie trzeba teraz grozi mandat

Wroclife • 2023-01-20 We Wrocławiu obowiązują nowe przepisy. Za wyrzucenie jedzenia nie tam gdzie trzeba teraz grozi mandat

Od środy we Wrocławiu obowiązuje znowelizowany Regulamin utrzymania porządku i czystości. Ważną zmianą jest wprowadzenie do dokumentu przepisu, który zabrania mieszkańcom wyrzucania żywności i resztek jedzenia poza przeznaczone do tego kontenery i kompostowniki.

Od 18 stycznia 2023 r. we Wrocławiu można dostać mandat za wyrzucanie resztek jedzenia poza miejsca do tego przeznaczone. Chodzi także o produkty spożywcze wykładane przez mieszkańców w rejonie śmietników czy wyrzucane przez okno z myślą o dokarmianiu dzikich zwierząt.

Rada miejska zadecydowała, że na terenie całego Wrocławia żywności i resztki po posiłkach można umieszczać tylko i wyłącznie w pojemnikach na odpady. Wyjątkiem są resztki owoców i warzyw, które mogą trafiać do specjalnych kompostowników w ogrodach.

Decyzja taka ma na celu zapobieganie plagom szczurów i uciążliwością związanym z żerowaniem ptactwa. W ramach tej samej uchwały rajcy zdecydowali, że letnia deratyzacja w mieście zostanie wydłużona z 1 do 3 miesięcy (czerwiec, lipiec i sierpień). Nałożyli też na właścicieli niezamieszkałych nieruchomości obowiązek codziennego dozorowania psów i innych zwierząt przebywających na działce.

Najpopularniejsze