Wrocław: Blokada karty przez kasownik nie będzie już problemem
Od soboty, 16 grudnia w miejskim systemie sprzedaży biletów na komunikację miejską Urbancard ma zostać wdrożona ważna zmiana. Pasażerowie, którym z różnych powodów podczas próby zakupu biletów w kasowniku zostanie zablokowana karta, nie będą musieli już osobiście zgłaszać się do biura obsługi.
Choć wrocławski magistrat tłumaczy, że do takich sytuacji dochodzi głównie z winy samych pasażerów, czasami kasownik potrafi zablokować klientowi kartę bez konkretnej przyczyny. Do tej pory w takim przypadku, by móc ponownie kupować bilety we wrocławskich tramwajach i autobusach przy pomocy tej samej karty, konieczna była wizyta w jednym z punktów Urbancard.
Blokada karty płatniczej przez kasowniki następuję zazwyczaj gdy nie mamy środków na koncie albo przekroczymy limit transakcji w danym dniu. Czasami zdarza się i tak, że system nie pobierze należności w wyniku jakiejś awarii. Od styczna do sierpnia we Wrocławiu taki problem miało aż 1 314 osób, każda z nich by móc dalej kupować bilety w kasownikach na pokładzie pojazdów, musiała wyjaśnić sprawę osobiście – najczęściej wiązało się to z koniecznością wniesienia nierozliczonej opłaty z karty osobiście, po czym system odblokowywał kartę.
Teraz problem będzie można rozwiązań bez konieczności wychodzenia z domu. 16 grudnia system Urbancard umożliwi klientowi zalogowanie się w systemie przez Internet i wyjaśnienie sytuacji w trybie wirtualnym.
– Dążymy do tego, aby system był intuicyjny, prosty w obsłudze i przyjazny dla pasażerów wrocławskiej komunikacji miejskiej. We współpracy z Mennicą Polską, będącej operatorem systemu biletowego we Wrocławiu, wprowadziliśmy nową funkcjonalność – możliwość spłaty zadłużenia i odblokowania przez Internet karty płatniczej – zapowiedział Aleksander Łoś, zastępca dyrektora Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Pasażer, którego karta zostanie zablokowana przez kasownik będzie mógł od teraz wejść na stronę www.urbancard.pl i tam po podaniu swoich danych sprawdzić, co jest powodem blokady (należy wejść w zakładkę „historia biletów nabytych w kasownikach”. Jeżeli któraś z transakcji nie została poprawnie rozliczona, pojaw się przy niej stosowna informacja, wraz z instrukcją, co należy zrobić, aby odblokować kartę. Po uiszczeniu należności system automatycznie odblokuje kartę i umożliwi dalsze zakupy w kasownikach.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
-
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
-
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50
-
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać]
-
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom.
-
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby
-
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022]
-
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy
-
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską
-
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady!
-
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]
-
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
Najpopularniejsze
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

