Nie żyje Jerzy Józef Skoczylas. Radny Rady Miejskiej Wrocławia miał 68 lat
W wieku 68 lat zmarł Jerzy Józef Skoczylas – wrocławski polityk, wieloletni radny Rady Miejskiej Wrocławia.
Informację o śmierci wrocławskiego polityka w niedzielę wieczorem podali działacze Klubu Forum Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa w radzie miejskiej. – Smutny dzień dla Wrocławia. Odszedł wieloletni radny Rady Miejskiej Wrocławia, nasz kolega Jerzy Józef Skoczylas. Pokój jego duszy – czytamy w komunikacie klubu.
Jerzy Józef Skoczylas w ostatnich wyborach kandydował z okręgu nr 1 obejmującego osiedla Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Gajowice, Grabiszyn-Grabiszynek, Nadodrze, Kleczków. W ostatnich wyborach samorządowych zagłosowało na niego 1 308 wyborców, co pozwoliło na objęcie mandatu radnego z aż 7 miejsca na liście wyborczej. W obecnej kadencji zasiadał w komisjach: Spraw Społecznych, Osiedli i Partycypacji; do spraw Polityki Senioralnej oraz Zdrowia i Bezpieczeństwa Skarg, Wniosków i Petycji.
Jerzy Józef Skoczylas w radzie miejskiej używał drugiego imienia, by odróżnić się od Jerzego Skoczylasa - satyryka i członka Kabaretu Elita, który w przeszłości również był wrocławskim radnym.
Choć zmarły polityk w ostatnim czasie był członkiem klubu prezydenta Sutryka, to z racji tego, że w ostatnich wyborach startował z listy PiS (zmienił przynależność klubową w trakcie kadencji), na jego miejsce do rady powołany zostanie kandydat z tej listy. Pierwszeństwo objęcia mandatu ma Małgorzata Kellner, która miała kolejny najlepszy wynik w tym okręgu.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach?
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą?
-
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026
-
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej
-
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny”
-
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
Najpopularniejsze
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
2 września funkcjonowanie rozpocznie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowskiej. Docelowo uczyć się ma tam 1200 dzieci.

