Wrocław przedłuża termin składania wniosków o „rządowy węgiel”

Wroclife • 2022-12-01 Wrocław przedłuża termin składania wniosków o „rządowy węgiel”

Nie do 2, a aż do 9 grudnia można składać wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach. Wrocław przystąpił do rządowego programu sprzedaży tego surowca w cenie 2 tys. zł za tonę.

We Wrocławiu dystrybucja węgla realizowana jest hybrydowo. Mieszkańcy ubiegający się o pomoc składają w Centrach Obsługi Mieszkańca, a następnie odbierają surowiec ze wskazanego składu węgla. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć tutaj.

Początkowo we Wrocławiu wnioski miały być przyjmowane tylko do 2 grudnia, jednak wrocławski magistrat, w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, wydłużył ten okres o tydzień. Oznacza to, że formalności można dopełnić aż do 9 grudnia 2022 r.

– Dla przypomnienia, z tej możliwości mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszyscy, których podstawowym źródłem ciepła jest piec na węgiel i ma to potwierdzenie w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Wszyscy mieszkańcy, którzy spełniają kryteria i są zainteresowani zakupem węgla w cenie 2000 zł za tonę, do końca przyszłego tygodnia, czyli do 9 grudnia powinni złożyć jednorazowy wniosek – mówi Grzegorz Rajter z UM Wrocławia.

Wnioski w godz. 8:15 – 15:15 można składać w dwóch Centrów Obsługi Mieszkańca - przy ulicy Zapolskiej 4 lub Bogusławskiego 8-10. We wniosku, poza podstawowymi danymi, trzeba wskazać rodzaj oraz ilość węgla, jaki chcą nabyć w tym roku. Na miejscu jest on weryfikowany pod kątem spełnienia warunków ustawowych. Następnie pracownicy Ekosystemu kontaktują się z zainteresowanym i wyznaczają termin odbioru węgla.

Szczegółowe informacje na temat programu udzielane są pod numerem telefonu: 71 75 86 996 (w godzinach 7.30-15.30).

tagi:

Najpopularniejsze