We Wrocławiu trwa obowiązkowa deratyzacja. Za niedopełnienie obowiązku 500 zł mandatu

Wroclife • 2022-11-02 We Wrocławiu trwa obowiązkowa deratyzacja. Za niedopełnienie obowiązku 500 zł mandatu

Listopad to zgodnie z uchwałą wrocławskiej rady miejskiej miesiąc deratyzacji. Mieszkańcy obszaru Wrocławia na którym wprowadzono obowiązek deratyzacyjny zobowiązani są do działania. Zapominalscy muszą liczyć się z mandatem od staży miejskiej.

Jesienna deratyzacja trwa we Wrocławiu od 1 do 30 listopada i obejmuje obszar na terenie ograniczonym Odrą, mostem Milenijnym, ul. Milenijną, ul. Na Ostatnim Groszu, estakadą Gądowianką, ul. Klecińską, ul. Petuniową, al. Gen. Hallera, al. Armii Krajowej, Lasem Rakowieckim oraz Starą Odrą.

– Z chwilą rozpoczęcia obowiązkowej deratyzacji muszą zostać wyłożone preparaty deratyzacyjne i być uzupełniane na bieżąco przez cały czas trwania akcji, a jeżeli środki te będą nadal pobierane, to również po jej terminie – informuje Małgorzata Demianowicz, dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Pamiętajmy, że deratyzację należy przeprowadzać każdorazowo w przypadku wystąpienia populacji gryzoni na terenie nieruchomości – dodaje.

Obowiązkowej deratyzacji podlegają nieruchomości, na których zlokalizowane są:

  • budynki wielolokalowe podpiwniczone wraz z wolnostojącymi komórkami i pomieszczeniami gospodarczymi do nich przynależnymi,

  • wnętrza międzyblokowe oraz miejsca gromadzenia odpadów,

  • lokale gastronomiczne wraz z terenem ogródków gastronomicznych,obiekty handlowe branży spożywczej, magazyny żywności, gospodarstwa rolne i hodowlane i w miejscach przetwórstwa żywności,

  • szpitale,

  • hotele, internaty, domy akademickie i bursy.

Obowiązkowy podlegają też wybrane sieci kanalizacji sanitarnej.

Straż miejska zapowiada kontrole i mandaty

Obowiązek wyłożenia trutki i jej regularnego uzupełniania spoczywa na właścicielach nieruchomości lub ich zarządcach. Osoby, które nie zastosują się do przepisów, muszą liczyć się z karami. Straż Miejska Wrocławia już zapowiedziała regularne kontrole.

– Właściciele nieruchomości, którzy nie stosują się do zasad prowadzenia działań deratyzacyjnych, podlegają karze grzywny, która, zgodnie z kodeksem postępowania w sprawie o wykroczenia, może wynieść do 500 zł – przypomina Waldemar Forysiak, zastępca komendanta wrocławskiej SM.

Najpopularniejsze