Polacy wrócili ze Szwajcarii z workiem medali. Złoto zdobył wrocławianin z trzeciej klasy podstawówki
Wrocławianin Karol Kulczyński, uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej, na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych w szwajcarskiej Lozannie, wywalczył złoto w kategorii CE. Wszyscy Polacy w sumie przywieźli z tej imprezy aż osiem krążków.
W Mistrzostwach rywalizowało ponad 280 zawodników z 13 krajów świata. Reprezentacja polski liczyła 25 osób i po raz kolejny zdominowała rywalizację na imprezie uznawaną za nieoficjalne mistrzostwa świata w grach matematycznych.
Polacy zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.
Złote krążki zdobyli:
-
Karol Kulczycki (Wrocław) – w kategorii CE (uczniowie klas trzecich szkół podstawowych);
-
Miłosz Płatek (Kraków) – w kategorii C2 (uczniowie klas ósmych i pierwszej klasy szkół średnich);
-
Maciej Ignaciuk (Warszawa) – w kategorio L1 (uczniowie wyższych klas szkół średnich);
-
Gabriel Listowski (Zabrze) – w kategoria GP (dorośli niewystępujący w kategoriach L2 oraz HC, w tym uczniowie szkół pomaturalnych i studenci pozostałych kierunków studiów).
Srebrne medale wywalczyli:
-
Maria Janyska (Zgierz) – w kategorii C1 (uczniowie klas szóstych i siódmych);
-
Robert Soboński (Warszawa) - w kategorii L1 (uczniowie wyższych klas szkół średnich).
Brąz zobyli:
-
Jan Fronczyk – w kategorii CE (uczniowie klas trzecich szkół podstawowych);
-
Jakub Chyży – w kategorii C2 (uczniowie klas ósmych i pierwszej klasy szkół średnich).
– Zdobyliśmy najwięcej medali ze wszystkich startujących ekip, żadna inna reprezentacja nie wywalczyła czterech pierwszych miejsc, pokonaliśmy też gospodarzy, czyli Szwajcarów, w klasyfikacji generalnej o jeden krążek – wylicza dr Anna Krystek z Komitetu Organizacyjnego mistrzostw Polski. – Jesteśmy bardzo dumni z tych wyników i tego jak się zaprezentowali wszyscy nasi zawodnicy – dodaje.
Pozostali reprezentanci Polski również spisywali się bardzo dobrze. Natalia Klepacka z Wydziału Matematyki PWr w kategorii L2, czyli studentów studiów pierwszego stopnia kierunków ścisłych i technicznych zajęła czwarte miejsce. Kolejnych siedmioro uczestników zajmowało miejsca w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii.
Za rok mistrzostwa we Wrocławiu
W przyszłym roku Mistrzostwa w Grach Logicznych i Matematycznych odbędą się po raz 37. Oficjalnie ogłoszono już, że ich gospodarzem będzie Politechnika Wrocławska.
– To wielkie wyróżnienie dla politechniki i uhonorowanie naszych świetnych wyników w mistrzostwach świata. Cieszymy się ogromnie, że będziemy gościć najlepszych matematyków w naszym kampusie - mówi Monika Kaczmarz z Wydziału Matematyki PWr, który zorganizuje Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraz powołuje i następnie opiekuje się reprezentacją naszego kraju na światowych finałach zawodów. Reprezentacja Polski uczestniczy w nich sukcesami od 30 lat.
foto główne: fot. PWr
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach?
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą?
-
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026
-
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej
-
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny”
-
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
Najpopularniejsze
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
2 września funkcjonowanie rozpocznie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowskiej. Docelowo uczyć się ma tam 1200 dzieci.

