We Wrocławiu odbędzie się święto niemieckiej kultury i muzyki

Wroclife • 2022-08-29 We Wrocławiu odbędzie się święto niemieckiej kultury i muzyki

We wrześniu we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się VII Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej. To okazja do poznania niemieckiej kultury i muzyki, a także aktywności podejmowanych przez Niemców mieszkających w Polsce.

Podczas wydarzenia, które zaplanowano na 10 września 2022 r. w Hali Stulecia będzie można zobaczyć występy chórów, orkiestr dętych, grup tanecznych i solistów, a także grupy mniejszościowe z Polski i Ukrainy. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym m.in. spektaklu teatralnego czy specjalnej strefy gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcia z postaciami z niemieckich bajek.

– W organizowanym przez Związek niemieckich stowarzyszeń społeczno-kulturalnych w Polsce wydarzeniu może wziąć udział każdy zainteresowany niemiecką kulturą i muzyką; wstęp jest bezpłatny. „Festiwal Kultury to święto mniejszości niemieckiej; adresujemy go jednak do wszystkich, którzy interesują się niemiecką kulturą i językiem oraz dla których pluralizm kulturowy ma wartość. Drzwi Hali Stulecia będą szeroko otwarte; serdecznie zapraszamy – mówi Rafał Bartek, przewodniczący ZNSSK.

W trakcie imprezy prowadzona będzie m.in. zbiórka pieniędzy na pomoc Niemcom żyjącym na Ukrainie. – Dochody będą przeznaczone dla dwóch grup z Mukaczewa. Mamy nadzieję, że goście, którzy przyjadą na Festiwal Kultury, okażą solidarność z artystami – podkreśla koordynatorka wydarzenia, Monika Wittek.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Thomas Bagger oraz Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. wysiedleńców i mniejszości narodowych Natalie Pawlik. Z kolei patronatem honorowym imprezę objęli Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent RFN Frank Walther-Steinmeier.

Najpopularniejsze