We Wrocławiu trwają zdjęcia do „Skołowanych” Macierewicza. Co to za film?
We Wrocławiu nagrane zostaną plenery do komedii romantycznej „Skołowani” w reżyserii Jana Macierewicza. W najbliższych dniach aktorów i ekipę filmową będzie można spotkać w kilku charakterystycznych miejscach miasta.
„Skołowani” to polska adaptacja francuskiego filmu „Tout le monde debout” („Kręcisz mnie”). Za produkcję odpowiada Grupa ATM. W filmie w rolach głównych wystąpią Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki. Na ekranie zobaczymy też: Mariannę Zydek, Marcina Perchucia, Bartłomieja Kotschedoffa, Gabrielę Muskałę, Jerzego Bończaka, Marię Pakulnis i Mikołaja Grabowskiego. Premiera filmu zapowiedziana jest na 2023 rok.
– Po pierwsze, trzeba zadać sobie pytanie: czy skoro film „Tout le monde debout” [tytuł oryginału] już powstał i odniósł sukces, warto robić jego adaptację? – mówi reżyser filmu, Jan Macierewicz. – Zdecydowanie tak! Ten film nie jest tylko komedią romantyczną. Oprócz inteligentnego humoru, widzę w tym filmie drugie, edukacyjno-społeczne dno. Wraz z operatorem, Michałem Pukowcem, chcemy w atrakcyjny sposób opowiedzieć o ludzkich relacjach, o miłości, ale i trudnych czasem wyborach.
Przy produkcji gruapa ATM współpracuje Fundacją Avalon, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych.
– Na co dzień wspieramy finansowo, rehabilitujemy i prowadzimy szereg programów społecznych i edukacyjnych. Aktywnie też walczymy o zmianę wizerunku osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie poprzez chociażby promocję sportu w ekstremalnej formie czy wyłączając tabu na temat seksualności i rodzicielstwa. Dlatego cieszy nas, że producenci filmu zwrócili się do nas z prośbą o patronat społeczny. Niepełnosprawność obarczona jest wieloma stereotypami, które zazwyczaj wynikają z niewiedzy czy braku kontaktu. Wierzymy, że film „Skołowani” poprzez śmiech i inteligentny humor to kolejny krok na drodze do normalizacji postrzegania niepełnosprawności w naszym kraju. Z niecierpliwością czekamy na premierę – komentuje Helena Szczuka z Fundacji Avalon.
Wrocławskie plenery do filmu będą kręcone od poniedziałku. Wrocławski ZDiUM poinformował, że w związku z pracą filmowców w mieście mogą pojawiać się krótkotrwałe zmiany organizacji ruchu i zajęcia miejsc parkingowych, a także wstrzymanie ruchu w godzinach nocnych.
Planowane miejsca nagrywania filmu i utrudnienia:
-
na ul. Zelwerowicza w poniedziałek 29 sierpnia w oznaczonych miejscach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się;
-
na ul. Kiełbaśniczej i przyległych do niej fragmentach ul. św. Elżbiety
i św. Mikołaja w poniedziałek 29 sierpnia i we wtorek 30 sierpnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a godzinach wieczornych i nocnych ul. Kiełbaśnicza będzie czasowo zamykana dla ruchu (odcinek św. Mikołaja-św. Elżbiety); -
na pl. Solnym w poniedziałek 29 sierpnia i we wtorek 30 sierpnia
w oznaczonych miejscach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się; -
na pl. Kościelnym we wtorek 30 sierpnia i w środę 31 sierpnia
w oznaczonych miejscach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a godzinach wieczornych i nocnych m. Tumski będzie czasowo zamykany dla ruchu; -
na ul. Księcia Witolda (między ul. Mostową i m. Pomorskim) w środę 31 sierpnia i w czwartek 1 września zostaną wprowadzone dwie zmiany: dopuszczenie ruchu pojazdów ekipy filmowej i wyznaczenie dla niej miejsc postojowych.
-
na ul. Księcia Witolda oraz ul. Drobnera w środę 31 sierpnia i w czwartek 1 września zostaną wyłączone z użytku części miejsc postojowych z przeznaczeniem ich dla pojazdów technicznych ekipy filmowej.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
-
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
-
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50
-
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać]
-
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom.
-
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby
-
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022]
-
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy
-
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską
-
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady!
-
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]
-
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
найбільш популярний
Цікаві місця поблизу Вроцлава, які необхідно відвідати
Географічне розташування Вроцлава відкриває багато переваг, зокрема і можливість відвідати історичні місця, пам’ятки культури, архітектури та природні дива.
Особливості оформлення закордонного паспорту для українців, які знаходяться в Польщі
У зв’язку з воєнними діями на території України багато громадян виїхали на територію Польщі по закордонних паспортах. Але є ті, які перетнули кордон з українським паспортом, свідоцтвом про народження або іншими документами. І для них є актуальним питання оформлення закордонного паспорту, як для дорослих, так і для дітей.
