Wrocław: 37-latek próbował ukraść rower spod Aquaparku. Wcześniej 20 razy mu się udało

Wroclife • 2022-07-26 Wrocław: 37-latek próbował ukraść rower spod Aquaparku. Wcześniej 20 razy mu się udało

Policjanci z Krzyków zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który został przyłapany na próbie kradzieży roweru zaparkowanego przy wrocławskim Aquaparku. Szybko okazało się, że mężczyzna nie po raz pierwszy sięgnął po cudzą własność. Usłyszał już zarzut kradzieży 20 innych jednośladów.

– Funkcjonariusze z Krzyków otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który przy wrocławskim Aquaparku usiłuje ukraść stojący tam jeden z rowerów. W związku z tym policjanci niezwłocznie przyjechali pod centrum sportowo-rekreacyjne i zauważyli mężczyznę, który znajdował się przy stojakach na rowery. W chwili gdy jeden z mundurowych skierował się w jego stronę, mężczyzna zdjął przecięte uprzednio zabezpieczanie, wsiadł na rower i próbował na nim odjechać – relacjonuje sierż. szt. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.

Na widok mundurowych 37-latek porzucił rower i zaczął uciekać pieszo. Po pościgu został jednak zatrzymany. Szybko okazało się, że to złodziej ze sporym stażem. Już wcześniej został skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności. Według ustaleń mundurowych mężczyzna tylko od maja do lipca ukradł na terenie naszego miasta 20 rowerów o wartości blisko 65 tys. zł, w tym najdroższy warty 4 tys. zł.

– Zatrzymany złodziej trafił do więzienia. Oprócz zasądzonych już wyroków odpowie dodatkowo za liczne kradzieże, które udowodnili mu policjanci. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd – przekazał nam rzecznik policji.

Najpopularniejsze