Rekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu. Za co można dostać dodatkowe punkty?
W środę, 23 marca w samo południe ruszy przyjmowanie wniosków w naborze do wrocławskich przedszkoli. Podobnie, jak w ubiegłych latach miejsca będą przyznawane w oparciu o system punktowy. Które dzieci mają większą szansę na dostanie się do wymarzonej placówki?
W tym roku 157 wrocławskich przeszkoli przygotowało ponad 6 tys. miejsca.
Nowością w systemie rekrutacyjnym jest zwiększenie szans na miejsce w wybranym przedszkolu dla rodziców, którzy płacą podatki. Uczestnicy programu Nasz Wrocław podczas procesu rekrutacji otrzymają dodatkowe 50 punktów.
Większą szansę na dostanie się do danej placówki mają też dzieci, które we wskazanym przedszkolu mają już rodzeństwo. Osoby, które chcą posłać kolejną już pociechę do tego samego przedszkola, w tegorocznej rekrutacji mogą liczyć na dodatkowe 25 punktów (dotychczas było to tylko 10 pkt).
– To udogodnienie dla rodziców, którzy posiadają już jedno dziecko w tym przedszkolu. Odprowadzanie ich do tej samej placówki z pewnością będzie dla nich sporym ułatwieniem – podkreśla Marcin Miedziński, zastępca dyrektora w Wydziale Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia.
W ramach rekrutacji punkty przyznawane są też za status zatrudnienia rodziców. Jeżeli oboje opiekunów pracuje, dziecko otrzyma dodatkowe 15 punktów, jeżeli tylko jedno z rodziców chodzi do pracy – 10 pkt. Kolejne 5 punktów może otrzymać dziecko, które do tej pory chodziło do żłobka lub zarejestrowanego klubu dziecięcego. W rekrutacji przyznawany jest też 1 punkt za nieprzekraczanie określonego dochodu na osobę w rodzinie.
Dodatkowe 200 punktów przyznawane jest za każde z poniższych kryteriów:
-
wielodzietność rodziny,
-
niepełnosprawność kandydata,
-
niepełnosprawność jednego rodzica,
-
niepełnosprawność obojga rodziców,
-
niepełnosprawność rodzeństwa,
-
samotne wychowywanie,
-
objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Jak wygląda rekrutacja do przedszkola we Wrocławiu?
Opiekunowie, którzy chcą posłać swoje dzieci do przedszkoli wypełniają elektroniczny wniosek na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl. Co ważne miejski system jest już zintegrowany z Krajowym Węzłem Identyfikacji Elektronicznej, dzięki czemu nie ma już potrzeby składania wniosków w formie papierowej.
Do zalogowania się do systemu rodzic może wykorzystać dane logowania do profilu zaufanego lub e-PUAP. Po zalogowaniu do systemu należy podać:
-
dane dziecka i rodziców,
-
wybrać trzy przedszkola,
-
zaznaczyć kryteria, które się spełnia,
-
dodać wymagane załączniki,
-
podpisać wniosek profilem zaufanym.
– Rekrutując dziecko do przedszkola, rodzic wybiera trzy placówki. Zaczynając od przedszkola, do którego chciałby w pierwszej kolejności posłać swoje dziecko – tłumaczy Marcin Miedziński.
W tym roku wnioski można składać do 30 marca 2022 r. Wyniki rekrutacji powinny zostać ogłoszone 22 kwietnia.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach