We Wrocławiu ruszyło wydawanie Paczek Dobrych Relacji. Dostanie je 5 tys. rodzin
W poniedziałek rozpoczęło się wydawanie Paczek Dobrych Relacji. To program, w ramach którego przed nadchodzącym Bożym Narodzeniem ufundowana przez miasto pomoc rzeczowa trafi do ok. 5 tys. wrocławskich rodzin.
Paczki Dobrych Relacji to projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, w ramach którego przygotowywane są paczki żywnościowe oraz słodkie upominki. Łącznie w tym roku w ramach akcji ma zostać wydanych 5 tys. paczek, w tym 4,5 tys. paczek z żywnością, która będzie mogła zostać wykorzystana do świątecznych przygotowań.
Pierwsze 100 paczek zostało rozdanych w poniedziałek w Domu Parafialnym przy Parafii św. Antoniego przy ul. Kasprowicza 26.
– We Wrocławiu nikt nie zostaje sam w kryzysie – prowadzimy pełny system wsparcia: od 20 placówek dla osób w kryzysie bezdomności i zimowej akcji interwencyjnej, po 26 Centrów Aktywności Lokalnej, pomoc psychologiczną, prawną i programy przeciwdziałania przemocy – mówił podczas spotkania Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Seniorom zapewniamy teleopiekę, „Złotą Rączkę”, dowóz posiłków i Telefon Senioralny, a osobom z niepełnosprawnościami – asystenturę, transport door-to-door i likwidację barier w ramach „Wrocław Bez Barier”. Wspieramy też rodziny poprzez mieszkania ze wsparciem, specjalistyczne ośrodki oraz rozwijane usługi społeczne. Jesteśmy tu dla Państwa – nie tylko dziś, ale każdego dnia. A na nadchodzące Święta życzę Państwu spokoju, ciepła i bezpieczeństwa – dodał Prezydent.
W paczkach znalazły się produkty o wydłużonej trwałości – m.in. cukier, kawa, herbata, konserwy, olej, kasze i pierniczki – które wesprą mieszkańców w przygotowaniach do świąt. Poza samymi paczkami, które mieszkańcy zabrali do domu, na gości czekał świąteczny poczęstunek przygotowany przez partnerów wydarzenia – barszcz, krokiety, kawa i herbata zapewnione przez Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej oraz wypieki Zespołu Szkół nr 3 z ulicy Nowodworskiej. Szkoły – Zespół Szkół nr 3 i Zespół Szkół Gastronomicznych – zapewniły także wsparcie logistyczne oraz pomoc wolontariuszy.
– Bardzo się cieszę, że w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie możemy się spotkać, pobyć ze sobą, porozmawiać i poczuć, że we Wrocławiu naprawdę tworzymy wspólnotę. Życzę Państwu wspaniałych, ciepłych, słonecznych Świąt Bożego Narodzenia – mówiła Magdalena Wdowiak-Urbańczyk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia. – Przed nadchodzącymi świętami do mieszkańców Wrocławia trafi niemal 5 tys. paczek z produktami żywnościowymi. Przekażemy je wrocławiankom i wrocławianom na przedświątecznych spotkaniach, za pośrednictwem organizacji pozarządowych w jadłodajniach i na Wigilii Pełnej Ciepła.
Spotkanie było też okazją do skorzystania z informacji i porad związanych z codziennymi sprawami. Na miejscu dyżurowali m.in. pracownicy Zarządu Zasobu Komunalnego i Wrocławskich Mieszkań oraz MOPS. Można było też zobaczyć występ „Utalentowanej Dziesiątki” ‒ zespołu z Liceum Ogólnokształcącego nr 10. Organizację wsparła także Akademia Wojsk Lądowych – duszpasterstwo akademickie „Nieśmiertelni”.
– Dziękujemy za wsparcie wszystkim obecnym tu partnerom i organizacjom. Nie byłoby tak pięknych spotkań bez współpracy wielu zaangażowanych podmiotów – dziękował Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS.
W najbliższych dniach zaplanowano pięć kolejnych spotkań dla mieszkańców z różnych części Wrocławia. Dodatkowo osoby samotne 24 grudnia o godzinie 14 będą mogły wziąć udział w Wigilii Pełnej Ciepła w Czasoprzestrzeni – dawnej zajezdni przy ul. Tramwajowej.
Tegoroczny budżet na paczki oraz Wigilię Pełną Ciepła wyniósł około 600 tys. zł.
Najpopularniejsze teraz
-
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej -
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu -
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ -
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra! -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław -
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław! -
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić” -
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3! -
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy -
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy? -
Można już zgłaszać kandydatów do tegorocznych „Dolnośląskich Gryfów” -
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój -
Awaria wodociągowa w centrum Wrocławia. Nocne prace i zmiany w kursowaniu tramwajów
