Wrocław: 12-godzinny maraton biegowy. Już w najbliższą sobotę Ultra Wrocław 5 - Przegoń Raka
W najbliższą sobotę, 13 września, we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja biegu Ultra Wrocław – Przegoń Raka. To wyjątkowe wydarzenie, w ramach którego biegacze mierzą się nie z dystansem, a z czasem – bieg będzie trwał równo 12 godzin, od 7:00 rano do 7:00 wieczorem.
Bieg, podobnie jak w poprzednich latach, odbywać się będzie na terenie Stadionu Olimpijskiego. Uczestnicy przez cały dzień będą pokonywać rundy, sprawdzając swoją wytrzymałość w 12-godzinnym maratonie. Co istotne, do biegu może przystąpić każdy, dobierając dystans i czas do własnych możliwości – biegając amatorsko, nie trzeba pokonywać pełnych 12 godzin, można za to wesprzeć zawodników „robiąc” z nimi jedną rundkę lub kilka.
Ultra Wrocław 5 - Przegoń Raka to nie tylko impreza sportowa. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na skuteczność badań profilaktycznych i zachęcić do ich regularnego wykonywania.
– Głównym celem imprezy, jak sama nazwa mówi, jest „przegonienie raka”. Będziemy biegać, ale też zachęcać do wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych przygotowanych przez lekarzy ze szpitala przy ul. Kamieńskiego – zapowiada Grzegorz Tuszkanow ze stowarzyszenia Kilometry Pomocy.
Podczas imprezy możliwe będzie wykonanie badań w kierunku wczesnego wykrycia nowotworów piersi, jąder, skóry, a także badań pod kątem nadciśnienia oraz cukrzycy. Jednym z gości specjalnych wydarzenia będzie Patrycja Bereznowska – czołowa polska biegaczka maratonów ultra, która pokonała chorobę nowotworową.
Specjalnie dla uczestników biegu przygotowane będą dwie strefy gastro:
-
Strefa piknikowa – dla biegaczy i ich bliskich: kawa, herbata, lemoniada, ciasta, gofry, wata cukrowa, popcorn; zupy: dyniowa (Zielona Oliwka Kiełczów) i pomidorowa (Sala Bankietowa Podano i Bistro Lotnik), bigos, kapusta wege, chleb ze smalcem i paprykarzem, pierożki oraz grill z produktami hurtowni mięsa, wędlin i drobiu Kazimierowicz.
-
Strefa biegacza – dostępna na trasie biegu: woda, napoje izotoniczne, coca-cola; owoce: arbuz, banany, pomarańcze; przekąski słodkie i słone, bakalie, pomidory, ogórki, bułki z serem i wędliną.
Zapisy na bieg możliwe są przez stronę: https://www.zmierzymyczas.pl/2292.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ -
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław -
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu -
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej -
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław! -
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy? -
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra! -
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3! -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy -
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój -
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić” -
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców -
Pożegnanie z polskim latem. Czas bocianich sejmików