Remont na Grabiszynku. Wreszcie koniec wybrzuszeń na popularnym ciągu pieszym

Wroclife • 2025-02-28

W ramach Funduszu Osiedlowego wrocławski ZDiUM rozpoczął remont chodnika na ul. Odkrywców. Inwestycja jest realizowana w inwestycji miejscowej rady osiedla.

Fundusz Osiedlowy to część wrocławskiego budżetu, o której decydują rady osiedli. Radni z osiedla Grabiszyn-Grabiszynek zadecydowali, że w tym roku w ramach puli wykonany zostanie remont chodnika na ul. Odkrywców. To jeden z popularniejszych ciągów pieszych w tej części osiedla – droga prowadzi m.in. do lokalnej piekarni oraz sklepów, a także Parku Grabiszyńskigo.

– Chodniki na ul. Odkrywców są w złym stanie. Osiedle ma w tym miejscu kameralną, dawną zabudowę jednorodzinną, a na chodnikach można spotkać równie wiekowe drzewa. Nawierzchnie chodników, komponowane z płytek i kostki, są w złym stanie. Ich elementy z biegiem czasu połamały się, pozapadały i wybrzuszyły. Remont ma przywrócić komfort użytkowania pieszych traktów, a także ochronić rosnące tu drzewa i przychodnikowe zieleńce – czytamy w uzasadnieniu inwestycji.

Inwestycja, za którą miasto zapłaci 982 275,30 zł obejmuje naprawę chodnika po stronie zachodniej ul. Odkrywców, od skrzyżowania z al. Hallera do ul. Pionierskiej, wymiana oporników betonowych, uporządkowanie pasów zieleni wzdłuż chodnika po stronie zachodniej ul. Odkrywców oraz odcinkową naprawę nawierzchni chodnika po stronie wschodniej ul. Odkrywców, od skrzyżowania z al. Hallera do nr 34.

Nowa nawierzchnia zostanie ułożona z betonowych pyt lastryko w układzie karo (35x35 cm). Poza samą naprawą chodnika, inwestycja obejmuje także odtworzenie przychodnikowej zieleni. Prace mają potrwać do maja.

Najpopularniejsze