Ziemia płonie! We Wrocławiu znów odbędzie się Szkolna Konferencja Klimatyczna

Wroclife • 2025-02-17

Od 12 do 14 marca we Wrocławiu odbywać się będzie VI edycja Szkolnej Konferencji Klimatycznej. To wydarzenie skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i starszych klas podstawówek, podczas których będzie można posłuchać prelekcji na temat zmian klimatu i proponowanych rozwiązań ich powstrzymania.

Szkolna Konferencja Klimatyczna to inicjatywa stowarzyszenia o tej nazwie we współpracy z Młodzieżówą Radą Miasta Wrocławia, Fundacją Przyjaciół Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz Politechniki Wrocławskiej. Konferencje odbywają się od 2020 roku.

Tegoroczna edycja ma obejmować 27 paneli i 18 warsztatów prowadzonych przez ponad 40 prelegentów z całej Polski. Sercem tegorocznej konferencji będzie Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej (budynek D-20). Dodatkowo w ramach wydarzenia odbędą się dwa spacery przyrodnicze po terenach zielonych – jeden nocny z piątku na sobotę (14-15 marca) i jeden dzienny w niedzielę (16 marca).

Wydarzenie zostało podzielone tak, aby umożliwić dostosowanie treści do różnych grup wiekowych. Środa i czwartek (12-13 marca) będą dedykowane szkołom ponadpodstawowym, a piątek (15 marca) starszym klasom szkół podstawowych. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć tutaj.

Konferencja jest wydarzeniem otwartym, więc każda chętna osoba może wziąć w nim udział po zapisaniu się poprzez formularz dostępny na stronie https://linktr.ee/SKKwroclaw. Pytania dotyczące zapisów można wysłać na adres zapisy@skk.earth.

VI Szkolna Konferencja Klimatyczna została objęta patronatem honorowym Centrum Nauki Kopernik, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pawła Gancarza, Wojewody Dolnośląskiej Anny Żabskiej, Dyrektorki Departamentu Strategii i Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia Katarzyny Szymczak-Pomianowskiej oraz Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia Jarosława Delewskiego.

Najpopularniejsze