Wrocław: Sezon działkowy jeszcze dobrze się nie rozpoczął, a złodzieje już obrabiają altanki!
Choć sezon na ogródkach działkowych jeszcze na dobre się nie rozpoczął, po wrocławskich ogrodach już grasują złodzieje. Tylko po ostatnim weekendzie do wrocławskich policjantów wpłynęły dwa zawiadomienia o kradzieżach.
Kradzieże na ogródkach działkowych to istna plaga. Ginie wszystko od owoców i warzyw, poprzez drobne narzędzia i przybory ogrodowe, na drogich elektronarzędziach kończąc. Najbardziej zuchwali złodzieje dopuszczają się kradzieży pieniędzy pozostawionych przez działkowiczów pracujących w polu. Choć tegoroczny sezon jeszcze się na dobre nie rozpoczął. Tylko w ostatni weekend do wrocławskich komisariatów wpłynęły dwa zgłoszenia o kradzieżach.
– W przeciągu ostatnich 3 dni policjanci odnotowali kolejne dwa włamania do altan zlokalizowanych na terenie wrocławskich ogródków działkowych – informuje mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu, który dodaje, że zgłoszenia dotyczyły przedmiotów na łączną kwotę aż 6 tys. zł. – Z wnętrza altan działkowych skradziono sprzęt ogrodniczy oraz wartościowe elektronarzędzia – wylicza policjant.
U progu kolejnego sezonu policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa dotyczące ogródków działkowych. Mundurowi radzą, by nie zostawiać w altankach bardziej wartościowych przedmiotów. Dodatkowo apelują o zachowanie czujności, także podczas wizyt na działce.
– Należy pamiętać, aby nie zostawiać torebek i portfeli w miejscach widocznych, bez żadnej opieki, szczególnie podczas wykonywania różnego rodzaju prac. Oddalając się nawet na chwilę z działki, dokumenty, pieniądze, czy klucze powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Niestety złodziejowi wystarczy chwila, aby zabrać naszą własność. Warto również nawiązywać dobre sąsiedzkie znajomości, aby wzajemnie chronić swoje mienie i wiedzieć kto jest działkowiczem, a kto osobą obcą – radzi mł. asp. Rafał Jarząb.
Policjanci przestrzegają też przed okazyjnym kupowaniem sprzętu i innych przedmiotów od osób nieznajomych. W ten sposób najczęściej złodzieje próbują pozbyć się swoich łupów. Jeżeli będą chętni na tego typu towar – możemy mieć pewność, że złodziej wróci i być może następnym razem ukradnie coś z naszej altany.
Policjanci apelują też, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach, które podejrzanie się zachowują. Policjanci deklarują, że będą możliwe szybko reagować na wszelkie tego typu zgłoszenia.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] ocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach