Robotnicy wracają na Sienkiewicza. Do maja możliwe utrudnienia na kolejnym skrzyżowaniu

Wroclife • 2025-01-31

W najbliższy poniedziałek, 3 lutego MPK rozpocznie przebudowę czterech peronów przystankowych na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Piastowskiej. To kolejny etap inwestycji, która już wcześniej była realizowana w ciągu ul. Sienkiewicza.

Inwestycja jest kontynuacją budowy tzw. przystanków wiedeńskich. Ich specyficzna konstrukcja (tramwaj zatrzymuje się na pasie, który jest obniżony w stosunku do pasa, którym pasażerowie dochodzą do pojazdu) ułatwia wsiadanie i wysiadanie. W ramach I etapu zadania rozwiązania tego typu zostały zrealizowane już w rejonie przystanku „Górnickiego”.

II etap zadania obejmuje cztery perony przystankowe na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Piastowską. Budowa ma potrać do maja, a jej ostateczny termin zakończenia będzie zależał od warunków pogodowych.

Na czas prac w rejonie mogą występować utrudnienia w ruchu. Ruch kołowy na wysokości peronów zostanie skierowany na torowisko tramwajowe. Tramwaje i autobusy będą zatrzymywać się na przystankach tymczasowych zlokalizowanych nieopodal peronów poddawanych przebudowie.

Zmiany w organizacji ruchu od 3 lutego 2025 r.:

  • tymczasowa lokalizacja przystanku w ul. Piastowskiej dla kierunku do Nowowiejskiej – przystanek będzie cofnięty w głąb ulicy do wysokości kamienicy nr 33,

  • przerzucenie za skrzyżowanie z ul. Piastowską przystanku w relacji do placu Grunwaldzkiego (tymczasowy przystanek znajdzie się na wysokości nru 36),

  • zwężenie jezdni na wysokości przebudowywanych peronów i skierowanie ruchu kołowego na torowisko.

Aby nie kumulować utrudnień w obrębie skrzyżowania, rozbiórki pozostałych dwóch przystanków w ul. Sienkiewicza wykonawca ma rozpocząć po wykonaniu pewnego etapu prac na przystankach na Piastowskiej.

Najpopularniejsze

GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

Czerwona kartka już w 7. minucie, dwa gole straty mimo gry w przewadze i dramatyczny pościg zakończony wyrównaniem w końcówce. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 3:3.
przeczytaj więcej

Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.

Nowy Citroën C3 to model, który wprowadza powiew świeżości do segmentu miejskich samochodów . Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowoczesnym designem, który łączy dynamiczne linie z charakterystycznymi dla marki detalami stylistycznymi. Samochód został zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach polskich kierowców - jest nie tylko zwrotny i łatwy w prowadzeniu, ale także wyjątkowo przestronny jak na tę klasę pojazdów.
przeczytaj więcej

Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław

Rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się zmienia, a kierowcy coraz częściej poszukują samochodów, które łączą nowoczesną technologię, komfort i atrakcyjną cenę. Właśnie na te potrzeby odpowiada marka Chery – globalny producent, który zdobywa uznanie w ponad 110 krajach i coraz śmielej zaznacza swoją obecność na polskich drogach.
przeczytaj więcej

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu

Po arcyciekwamym pojedynku na Tarczyński Arenie głos zabrali trener Ante Simundza i zdobywca bramki ustalającej wynik.
przeczytaj więcej