Sztab WOŚP Wrocław zakończył liczenie pieniędzy. Wiemy, ile udało się zebrać!
W niedzielę w całej Polsce ponownie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami można było spotkać także we Wrocławiu. Największy wrocławski Sztab WOŚP zakończył liczenie pieniędzy około 1:00. Wiemy już, ile wrocławianie wrzucili do puszki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod przewodnictwem Jurka Owsiaka zagrała już po raz 33. W tym roku zbiórka pieniędzy ma przysłużyć się wsparciu onkologii i hematologii dziecięcej. Tradycyjnie już chętni mogli dorzucić się do zbiórki w różnych punktach miasta. Wrocławskim sercem finału był Rynek, gdzie przez cały dzień odbywały się koncerty i inne wydarzenia. Tam też można było spotkać największą liczbę wolontariuszy.
W naszym mieście działało kilka Sztabów WOŚP zbierających pieniądze dla fundacji Jurka Owsiaka. Działały one m.in. przy Uniwersytecie Medycznym, Radzie Osiedla Oporów oraz szkołach, instytucjach kultury i prywatnych firmach. Największy wrocławski sztab tradycyjnie już został zorganizowany w centrum, w należącym do miasta Wrocławskim Instytucie Kultury.
Sztab z WIK pochwalił się już ile udało się im zebrać. Raporty dotyczące datków przekazywanych przez wrocławian spływały do sztabu już od południa. Około 14:00 w sztabie było jeszcze niespełna 12,5 tys. zł, by między 16:00 a 17:00 kwota przebiła 100 tys. zł. Liczenie wszystkich pieniędzy z całego dnia zbiórki zakończyło się dopiero około 1:00 w nocy – sztab w środku nocy podał, że łącznie udało mu się zebrać aż 765 540,82 zł. A to tylko pieniądze ze zbiórki ulicznej. Wkrótce do nich dodane mają zostać kwoty z tzw. eSkarbonek czyli zbiórki w Internecie oraz aukcji internetowych.
Fundacja WOŚP aktualnie (poniedziałek godz. 9:00) na swoich stronach podaje, że w tym roku w trakcie finału udało się jej uzbierać ponad 178,5 mln zł. Jest to na razie kwota deklarowana, czyli taka, którą przekazały centrali poszczególne sztaby. Ostateczna kwota zbiórki ma zostać podana po podliczeniu wszystkich zbiórek i aukcji.
foto główne: fot. Kasper Kędzierski/Biuro Prasowe WOŚP
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.