Wrocław: Miał 5,6 promila alkoholu i jechał samochodem. To więcej niż „dawka śmiertelna”
Według ekspertów przekroczenie dawki 4-5 promili w organizmie człowieka może grozić zapadnięciem w śpiączkę i śmiercią. Statystyki te najwidoczniej nie ujmowały „możliwości” 47-latka zatrzymanego w miniony weekend we Wrocławiu.
W ubiegły weekend policjanci z wrocławskiej drogówki na terenie miasta i bezpośrednich okolic zatrzymali 10 pijanych kierowców. Każdy z tych przypadków zasługuje na potępienie, bo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to poważne zagrożenia nie tylko dla samego kierowcy, ale i pozostałych osób na drodze.
Szczególną uwagę zwraca jednak przypadek 47-latka, który został zatrzymany w rejonie patrolowania policjantów z komisariatu Wrocław-Fabryczna. Mężczyzna jadący osobowym oplem miał… 5,6 promila alkoholu w organizmie.
To szczególnie szokujący wynik, bo według ekspertów dawka 4-5 promili jest uznawana za śmiertelną. Jednak są to dane statystyczne i u jednych poważne problemy związane z zatruciem alkoholowym mogą rozpocząć się już przy mniejszej dawce, podczas gdy inni mogą mieć większą tolerancję na alkohol.
Niezelżenie od tolerancji organizmu na alkohol, kierowca opla wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością i spowodował poważne zagrożenie na drodze. Teraz za swój czyn będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.
Najpopularniejsze teraz
-
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej -
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu -
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ -
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra! -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław -
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław! -
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić” -
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3! -
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy -
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy? -
Można już zgłaszać kandydatów do tegorocznych „Dolnośląskich Gryfów” -
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój -
Awaria wodociągowa w centrum Wrocławia. Nocne prace i zmiany w kursowaniu tramwajów