W piątek nocne zwiedzanie Politechniki Wrocławskiej. Naukowcy pokażą niedostępne na co dzień laboratoria
Już w najbliższy piątek, 8 listopada odbędzie się 3. Noc Politechniki Wrocławskiej. To specjalne wydarzenie, w ramach którego chętni, dzieci, młodzież i dorośli, mogą zajrzeć do uczelnianych przestrzeni, na co dzień zarezerwowanych dla studentów i naukowców.
Podczas tegorocznej Nocy Politechniki odbędzie się aż 95 różnych wydarzeń: 28 wykładów, 26 zajęć familijnych i 41 warsztatów. Goście uczelni będą mogli zajrzeć do ponad 2,8 tys. różnych miejsc, w tym sal wykładowych i laboratoriów. Poza Kampusem Głównym, w piątkowy wieczór zwiedzić będzie można też inne lokalizacje, w których prowadzone są zajęcia i badania, w tym Kampusy Prusa, Na Grobli, Braci Gierymskich oraz Gdańska.
– W tegorocznym programie znalazły się pokazy i warsztaty, których tematy dotyczą m.in. budowy mostów, zagadek plazmy czy też tropienia atomów. Będzie też możliwość zajrzenia do komory akustycznej i sprawdzenia, co to jest dźwięki immersyjny – wylicza Andrzej Charytoniuk z Politechniki Wrocławskiej.
Nie zabraknie ciekawych wykładów wrocławskich naukowców. Opowiedzą o tak interesujących i różnorodnych kwestiach, jak sztuczna inteligencja, silniki rakietowe, wody podziemne, chemia włosa czy też spektakularne upadki finansowe. Gospodarz podcastu „Fizyka bez zamulania” dr Maciej Mulak wyjaśni, skąd się wzięły SMSy. Szczególnie ciekawie zapowiada się możliwość zwiedzenia multimedialnej wystawy o otaczającym nasz Wszechświecie, która przyjechała do Wrocławia z Ośrodka Badań Jądrowych CERN. Ponadto w holu budynku głównego uczelni (bud. A-1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27) stanie punkt informacyjny, gdzie każdy będzie mógł wziąć udział w „Magicznym Kole fortuny” z wyjątkowymi nagrodami.
Na wszystkie aktywności wstęp jest wolny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy na stronie: https://pwr.edu.pl/noc-politechniki.
Najpopularniejsze teraz
-
Historyczna sensacja we Wrocławiu. W ZOO wykluł się mały smok bez udziału samca -
Męskie Granie 2026 we Wrocławiu. Znamy pierwszych artystów, którzy u nas wystąpią! -
Wandalizm dotknął Cafe Równik. Trwa zbiórka na odbudowę -
Rusza remont ul. Szybowcowej na Gądowie -
Wrocław ma dużo więcej mieszkańców, niż wynika z oficjalnych danych. Zobacz, ilu nas mieszka w mieście -
Półmetek Vertigo Summer Jazz Festival. Przed nami druga połowa koncertów -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
SIM Wrocław rusza z budową osiedla. 405 mieszkań z niższym czynszem powstanie na Jagodnie i Wojszycach. To model podobny do TBS. [ZOBACZ GALERIĘ] -
Rekord na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ponad 18 tys. kandydatów walczy o 1379 miejsc -
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł -
Panthers Wrocław zagrają z Firenze Red Lions na Stadionie Olimpijskim -
Czy Wrocławowi grozi korekta cen mieszkań? Rynek zwalnia, ale stolica Dolnego Śląska nadal się broni -
Filmowe lato na Partynicach. Kino pod chmurką -
Piątek we Wrocławiu: najpierw upał, później gwałtowne burze, możliwy grad. IMGW ostrzega -
Lato w mieście? Pij kranówkę i korzystaj ze zdrojów ulicznych