Piłkarski Śląsk Wrocław o krok od wielkiego sukcesu! Gdy piłkarze martwią się o utrzymanie, klub ma szansę na Puchar Polski
Śląsk Wrocław jeszcze w tym miesiącu może zdobyć Puchar Polski w piłce nożnej. Mowa tu jednak nie o ekstraklasowej drużynie mężczyzn, a powstałej zaledwie dwa lata temu sekcji kobiecej. Piłkarki Śląska 26 maja zagrają w finale PP z Czarnymi Sosnowiec.
Aktualny sezon nie jest najlepszym dla piłkarzy Śląska Wrocław. Główna drużyna WKS-u na dwa spotkania przed końcem PKO Ekstraklasy zajmuje 15. lokatę i wciąż nie ma pewności, czy utrzyma się w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Tymczasem szansę na historyczny sukces mają piłkarski żeńskiej sekcji WKS-u. Po dwóch latach istnienia drużyny (sekcja piłki nożnej kobiet powstała oficjalnie 13 maja 2022 r.) wrocławskie piłkarki zagrają w finale Pucharu Polski. WKS awans do niego wywalczył pokonując faworyzowany TME UKS SMS Łódź 1:0 po strzale Aleksandry Dudziak, która bezbłędnie wykonała rzut karny w 90. minucie.
– Rywalki miały przewagę, do tego z boiska musiała zejść kontuzjowana Asia Wróblewska, a przecież kilka zawodniczek nie mogło w ogóle pojawić się w składzie z powodu urazów. Mimo tego sfera mentalna w drużynie stała na wysokim poziomie, każdy dał z siebie wszystko. Dziewczyny od początku wierzyły w zwycięstwo i w awans. Pokazały to na boisku i spełniły swoje marzenia – powiedział po meczu Piotr Jagieła, trener drużyny kobiet WKS Śląsk Wrocław.
Choć żeńska drużyna Śląsk Wrocław istnieje formalnie zaledwie od 2 lat, to historia żeńskiej piłki nożnej w naszym mieście jest bogata. KS AZS Wrocław, który został włączony do sekcji Śląska, aż ośmiokrotnie zdobywał tytuł mistrza kraju i czterokrotnie zdobywał Puchar Polski.
Szansa na kolejny Puchar Polski dla wrocławskiej drużyny już 26 maja. Mecz z Czarnymi Sosnowiec odbędzie się na stadionie w Puławach. Chętni zmagania wrocławskich piłkarek na własnym terenie będą mogli zobaczyć już 15 maja o godz. 12:00 na boisku przy ul. Kłokoczyckiej – panie rozegrają wtedy ligowy mecz z Olimpią Szczecin. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ -
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław -
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu -
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław! -
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy? -
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra! -
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej -
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3! -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy -
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój -
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców -
Pożegnanie z polskim latem. Czas bocianich sejmików -
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”
