Obchody Dnia Europy we Wrocławiu. W programie gry, konkursy, serwis rowerowy i warsztaty robienia mydła
Już 11 maja we Wrocławiu odbędą się obchody Dnia Europy czyli wspólnego święta krajów Unii Europejskiej. Z tej okazji atrakcje dla wrocławian przygotują regionalne przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.
Dzień Europy obchodzony jest 5 maja w dzień ustanowienia Rady Europy, zaś cztery dni później (9 maja) świętowany jest Dzień Unii Europejskiej wypadający w rocznicę opublikowania Planu Schumana.
Europejskie atrakcje we Wrocławiu czekają nas za to w sobotę, 11 maja. Świętowanie odbędzie się na pl. Wolności w godz. 10:00 – 15:00. W programie znalazły się:
-
spotkanie z ekspertami Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej oraz organizacji partnerskich,
-
gry edukacyjne,
-
ekologiczne warsztaty robienia mydełek,
-
energorower,
-
mobilny serwis rowerowy,
-
konkursy z nagrodami,
-
gra miejska ,,Level 2.0”.
Gra miejska, która będzie jedną z największych atrakcji to zabawa, której scenariusz nawiązuje do priorytetów Komisji Europejskiej, 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, a także do tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się już 9 czerwca. Gra jest prosta, a zasady klarowne, aby każdy mógł wziąć w niej udział. Mogą wziąć w niej udział drużyny składające się z od 2 do 5 osób (przynajmniej jedna z nich musi być pełnoletnia). Uczestnicy gry muszą posiadać własny telefon komórkowy z dostępem do Internetu. Zapisy są prowadzone poprzez formularz internetowy dostępny na stronie https://level20.pl. Drużyny można zgłaszać do 9 maja 2024r. (12:00) lub do wyczerpania miejsc.
Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków -
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić? -
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił! -
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
Amazon otwiera centrum logistyczne w Dobromierzu koło Świdnicy. 1000 nowych miejsc pracy i stawki od 31,50 zł brutto za godzinę -
24 nowe instytucje w programie Nasz Wrocław. Do 2 wejdziemy za darmo! -
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028 -
Wrocław: Kompletnie pijani nastolatkowie zdewastowali przystanek przy Zwycięskiej [ZDJĘCIA] -
We Wrocławiu powstało Centrum Druku 3D. Sprawdziliśmy, co tam się drukuje [ZDJĘCIA, WIDEO] -
Jagodno i Wojszyce wreszcie doczekają się parku! Wrocław przejął teren pod Zielony Klin Południa -
Wrocław: Od lipca o 19,5% wzrosną ceny za wodę i ścieki [NOWE STAWKI] -
Wrocław: Koniec darmowego MPK dla Ukraińców -
Dwa nowe sklepy we Wroclavii. 400 m² dla miłośników mody [ZDJĘCIA] -
Park Szczytnicki przechodzi metamorfozę. Wrocław odnawia jedno z najcenniejszych miejsc w mieście