Wrocławski szpital dostał 21 łóżek dla rodziców małych pacjentów
Szpital im. T. Marciniaka z ul. Fieldorfa we Wrocławiu otrzymał 21 łóżek, które staną na oddziałach dziecięcych. Dzięki temu opiekunowie małych pacjentów, będą mogli w komfortowych warunkach czuwać przy swoich chorych dzieciach.
Podarowane szpitalowi łóżka zostały dobrane tak, by w godzinach dziennych można je było złożyć, by nie przeszkadzały personelowi szpitala w codziennych obowiązkach. Mogą też służyć jako fotele umożliwiając rodzicowi i dziecku wspólne spędzanie czasu, czytanie książek i oglądanie bajek.
Dar to efekt akcji Fundacji Ronalda McDonalda wsparciu finansowym firm JLL oraz Tétris. W ramach tej edycji przekazano 36 łóżek dla trzech polskich szpitali. Najwięcej, bo aż 21 z nich trafiło do Wrocławia.
– Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami, takimi jak JLL i Tétris, wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka-pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – komentuje Katarzyna Rodziewicz, prezes zarządu i dyrektor wykonawcza Fundacji.
Łóżka we wrocławskim szpitalu będą służyć rodzicom dzieci leżących na neurologii i chirurgii. Zostały one wykonane z wytrzymałych i pozwalających łatwo utrzymać czystość materiałów.
– Dzięki wsparciu Fundacji rodzice oraz opiekunowie prawni będą mogli towarzyszyć dzieciom w bardziej komfortowych warunkach, a my będziemy mogli kontynuować naszą misję dbania o zdrowie małych pacjentów – mówi Artur Wieraszko, zastępca dyrektora ds. Lecznictwa, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.