Politechnika Wrocławska idzie z duchem czasu i uruchamia 3 nowe kierunki

Wroclife • 2024-01-26

W ramach trwającej obecnie zimowej rekrutacji na Politechnice Wrocławskiej, kandydaci mogą składać podania o przyjęcie na trzy całkiem nowe kierunki, które będą realizowana na uczelni od najbliższego semestru.

Nowe kierunki na PWr to odnawialne źródła energii oraz lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym a także neutralność klimatycznana Wydziale Inżynierii Środowiska. Kierunki te to studia II stopnia, na które rekrutować się mogą wyłącznie absolwenci studiów inżynierskich.

Uczelnia uruchamiając te kierunki odpowiada na wymogi współczesnego rynku pracy. Kierunek poświęcony OZE to propozycja dla inżynierów, którzy swoją przyszłość wiążą z projektowaniem, analizowaniem, badaniami i optymalizacją najróżniejszych instalacji energetycznych wykorzystujących „zielone” rozwiązania. Studia dają też możliwości wyjazdów naukowych m.in. do CERN, ITER czy ESA.

Z kolei na kierunku lotnictwo i kosmonautyka na studentów czekają zagadnienia związane m.in. ze sztuczną inteligencją, mechatroniką, matematyką stosowaną, mechaniką analityczną i mechaniką nieba. Będą oni mogli też wybrać, czy chcą bardziej skupić się na bezzałogowych statkach powietrznych czy inżynierii kosmicznej. Zajęcia poprowadzą wykładowcy zaangażowani w prowadzenie badań związanych z sektorem lotniczym i kosmicznym (w tym m.in. przedstawicielka wrocławskiej firmy SatRevolution), a także osoby, które w przeszłości pracowały w obsłudze naziemnej w lotnictwie wojskowym.

Z kolei neutralność klimatyczna to studia dla osób, które chcą zostać specjalistami m.in. w zakresie systemów OZE i magazynowania energii, zrównoważonego rozwoju, adaptacji i łagodzenia zmian klimatycznych, ekologicznego transportu oraz ograniczania wpływu przemysłu i rolnictwa na środowisko.

W ramach zimowej rekrutacji, która potrwa jeszcze do 9 lutego 2024 r. uczelnia przyjmuje podania w sumie na 63 różne kierunki II stopnia, w tym 16 w języku angielskim. W ramach tej rekrutacji wolne są 3 252 miejsca na studiach stacjonarnych i 375 na studiach niestacjonarnych.

Najpopularniejsze

Trzecia edycja Night Skating nadchodzi!

Miłośnicy jazdy na rolkach znów opanują ulice Wrocławia. Już w piątek, 28 sierpnia, odbędzie się trzeci w tym roku nocny przejazd Nightskating Wrocław. To wydarzenie, które od lat przyciąga zarówno doświadczonych rolkarzy, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą.
przeczytaj więcej

Wrocław ma plan ogólny. Co zmieni się dla mieszkańców, inwestorów i terenów zielonych?

Wrocław ma nowy plan ogólny. Dokument wyznacza kierunki przyszłego rozwoju miasta i zastępuje obowiązujące od 2018 roku Studium. Wprowadza znacznie dokładniejszy podział przestrzeni, zmienia zasady dotyczące nowych inwestycji, ogranicza możliwość zabudowy w części obszarów, a jednocześnie otwiera drogę do przekształcania wybranych terenów poprzemysłowych. Ważne miejsce w planie zajmuje także ochrona zieleni, w tym ogrodów działkowych. Co te zmiany oznaczają dla osób mieszkających we Wrocławiu i dla właścicieli nieruchomości?
przeczytaj więcej

Wielki finał wakacji w Hydropolis. Rodzinny piknik już 29 sierpnia

Wakacje powoli dobiegają końca, ale we Wrocławiu nie oznacza to końca letnich atrakcji. W sobotę, 29 sierpnia, Hydropolis zaprasza mieszkańców i turystów na rodzinny piknik. Przed Centrum Edukacji Ekologicznej będzie można spędzić dzień na świeżym powietrzu, poeksperymentować, pobawić się i trochę ochłodzić. Wstęp na plenerowe atrakcje jest bezpłatny.
przeczytaj więcej

Dolnośląska kolej przyspiesza. Co zmieniły inwestycje na torach?

Ponad 700 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy trafiło w ostatnich latach na inwestycje kolejowe na Dolnym Śląsku. Dla pasażerów oznacza to nie tylko wyremontowane tory i perony, ale przede wszystkim krótsze podróże, większe bezpieczeństwo i wygodniejsze korzystanie z kolei. Sprawdzamy, gdzie już widać efekty prac i co zmieni się w najbliższych miesiącach.
przeczytaj więcej