Wrocław: 4,5 tys. Paczek Dobrych Relacji trafiło do potrzebujących mieszkańców
Paczki Dobrych Relacji to wsparcie władz Wrocławia dla dzieci i opiekunów z rodzin wielodzietnych. Kolejne już spotkanie ze św. Mikołajem odbyło się w ubiegły weekend w Zajezdni Borek.
– Spotkaliśmy się w niecodziennych okolicznościach, w towarzystwie wrocławskich tramwajów w zajezdni MPK. Przygotowaliśmy dla najmłodszych i rodziców nie tylko paczki z podarunkami, ale również wiele atrakcji. Po to, by wesprzeć rodziny w tym przedświątecznym czasie – mówił w trakcie spotkania Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia. – To już trzecie z pięciu tegorocznych wydarzeń przygotowanych z myślą o klientach MOPS. Zarówno tu, jak i na pozostałych spotkaniach, staraliśmy się powitać mieszkańców ciepłą, świąteczną atmosferą – dodał.
Impreza to nie tylko wydawanie paczek bożonarodzeniowych, ale też i wspólna zabawa związana z nadchodzącymi świętami. Rodziny wielodzietne wspólnie ubrały choinkę i mogły wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez MOPS i miejskie spółki. Nie zabrakło też świątecznych potraw: wigilijnego barszczu z krokietami oraz pysznych ciast.
W ramach prezentów dzieciom wręczone zostały workoplecaki z gadżetami, zaś dorośli otrzymali paczki z produktami żywnościowymi. Całe rodziny otrzymały też vouchery do ZOO, Aquaparku oraz bilety na mecz Śląska Wrocław.
Z wyliczeń wrocławskiego magistratu w mieście żyje obecnie 10 tys. rodzin wielodzietnych (model co najmniej 2+3).
– Dzisiejsze wydarzenie zostało przygotowane z myślą o rodzinach w trudnej sytuacji – dzieciach z dużych rodzin wraz z opiekunami. Pandemia pokazała, że ten rodzaj wsparcia, jakim są żywnościowe paczki świąteczne, jest niezwykle potrzebny. Chociaż mieszkańcy w trudnej sytuacji korzystają z różnych rodzajów wsparcia przez cały rok, to jednak okres świąteczny jest wyjątkowy, a paczka, która otrzymują jest nie tylko paczką, ale też wyrazem tego, że ktoś się o nich troszczy i o nich pamięta – podkreślił Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS.
Nie lada atrakcją było też samo miejsce bożonarodzeniowego spotkania. Założeniem świątecznych wydarzeń z udziałem najmłodszych jest organizacja ich w niecodziennych miejscach. Wraz z rodzicami mogli więc zwiedzać niecodzienny budynek zajezdni, poznawać wrocławskie tramwaje i porozmawiać z zawodowymi motorniczymi.
– Jako MPK przyłączamy się do szczytnych, prospołecznych akcji. Tym razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wspieramy rodziny wielodzietne. Paczki Dobrych Relacji wzmacniają społeczną odpowiedzialność. Jako przedsiębiorstwo zajmujące się komunikacją wiemy, że w budowaniu relacji pomaga dobra komunikacja. Wsłuchujemy się zatem w potrzeby innych i staramy się im zaradzić – komentuje Przemysław Nowicki, wiceprezes MPK Wrocław.
We Wrocławiu z różnych form wsparcia dawanego przez MOPS korzysta łącznie nawet 100 tysięcy osób. Mieszkańców objętych wąsko rozumiana pomocą społeczną (m.in. praca socjalna, zasiłki) jest ponad 9 tysięcy.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
