Wrocław: W maju spotkanie naukowców z Grupy V4
W drugiej połowie maja, we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Best Practice in Accessible Tourism. Case Study of V4 Countries”. Wydarzenie w Wyższej Szkole Handlowej będzie podsumowaniem prac naukowych prowadzonych przez badaczy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
Celem będzie także m.in. dyskusja nad aktualnymi problemami turystyki, kreowanie perspektywy rozwoju turystyki dostępnej, rozszerzanie jej wpływu w krajach grupy wyszehradzkiej i promocja rezultatów projektu „Tourism for All”.
W trakcie konferencji przewidziano sesje tematyczne, podczas których uczestnicy zaprezentują aktualne zagadnienia turystyki w zakresie:
-
uwarunkowań przestrzennych, społecznych, ekonomicznych i prawnych rozwoju turystyki dostępnej,
-
roli turystyki w integracji osób z niepełnosprawnościami,
-
dobrych praktyk w turystyce, w tym w turystyce dostępnej,
-
innowacyjnych rozwiązań w turystyce, w tym w turystyce dostępnej,
-
współczesnych technologii informacyjnych w turystyce, w tym w turystyce dostępnej,
-
planowania i zagospodarowania przestrzennego w zakresie turystyki, w tym turystyki dostępnej.
Prelegentami oraz uczestnikami konferencji będą naukowcy z partnerskich uczelni wyższych (w tym z Austrii, Bułgarii, Czech, Finlandii, Gruzji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Węgier), przedstawiciele środowisk skupiających osoby z niepełnosprawnościami, goście ze świata biznesu i kultury, jak dyrektorzy, prezesi i właściciele obiektów turystycznych na Dolnym Śląsku oraz przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji turystycznych.
Wydarzenie będzie okazją do nawiązania relacji biznesowych i partnerskich, również międzynarodowych, które mogą zaowocować w przyszłości owocną współpracą
w zakresie turystyki. Dodatkową atrakcją będą warsztaty „One step closer”, dzięki którym uczestnicy konferencji, za pomocą specjalnych symulatorów, będą mieli okazję doświadczyć ograniczeń osób o specjalnych potrzebach, w tym osób niepełnosprawnych. W dalszej perspektywie warsztaty mają na celu zwiększenie kompetencji i odpowiedzialności oraz upowszechnienie idei tworzenia produktów turystycznych - miejsc, wydarzeń, technologii, bez barier dla osób ze specjalnymi potrzebami.
Honorowy patronat nad Konferencją objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Starosta Wrocławski Roman Potocki, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Prezes Dolnośląskiej Izby Turystyki Marek Ciechanowski oraz z ramienia organizatorów Rektor Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu dr Roman Fulneczek, prof. WSH.
Współorganizatorami wydarzenia są Fundusz Wyszehradzki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Konferencja odbędzie się w dniach 18 i 19 maja w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Pierwszy dzień konferencji będzie transmitowany live na Facebooku oraz YouTube uczelni w języku polskim i angielskim.
Patronem medialnym konferencji jest magazyn Wroclife.
Najpopularniejsze teraz
-
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław -
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA] -
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór -
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte! -
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu -
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru -
Święto miłośników historii na wrocławskich torach! Wyjątkowy krakowski skład typu N debiutuje w stolicy Dolnego Śląska -
Średniowieczny epos i słowiański świt. Wyjątkowy weekend w Leśniczówce Kamionna -
Gdzie nad wodę koło Wrocławia? Naturalne kąpieliska koło Wrocławia [LISTA MIEJSC] -
Kiedyś myślałem, że jest już dla mnie za późno - mówi aktor, Janusz Chabior. -
Chińska platforma zakupowa otwiera centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem -
MPWiK Wrocław wzmacnia cyfrowe bezpieczeństwo wodociągów -
Latynoskie hity otwierają letni sezon tańca pod chmurką -
Bezpieczne Wakacje w Hydropolis. Rodzinny piknik na początek lata -
Mieszkania bez marży deweloperskiej. SM „Jedynka” rozpoczyna Aleję Platanową 2 we Wrocławiu