Studentka z Wrocławia wywalczyła złoto na Uniwersjadzie w Chinach

Wroclife • 2023-08-07

Zuzanna Jasińska w minioną niedzielę wywalczyła złoty medal w wioślarstwie podczas trwającej w chińskim Chengdu Uniwersjady. Polska medalistka na co dzień jest studentką Politechniki Wrocławskiej.

Jasińska w finałowym wyścigu wioślarskim na dystansie 2000 m zanotowała czas 7:43.31 pokonując reprezentantki Włoch, Niemiec, Japonii, Holandii oraz Czech.

Polka doskonale spisywała się już we wcześniejszej rywalizacji w czwartek nie tylko wygrała eliminacje w swoim biegu, ale też zanotowała najlepszy wynik ze wszystkich zawodniczek. W wyścigu finałowym nie miała sobie równych, wyszła na prowadzenie tuż po starcie i prowadziła aż do samej mety.

To nie pierwszy sportowy sukces Zuzanny Jasińskiej. W 2022 r. zdobyła m.in. złoty medal mistrzostw Polski seniorek w konkurencji jedynek wagi lekkiej oraz pierwsze miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie rozegranych w belgijskim Hazewinkel. Startowała tam w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej. W tym roku w maju zdobyła złoto Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie, startując w kategorii jedynek kobiet. Jest też zwyciężczynią trzeciej edycji plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2022 roku na PWr.

Wioślarka na co dzień jest studentką Wydziału Informatyki i Telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej.

Uniwersjada do międzynarodowe zawody sportowe skierowane do zawodników zrzeszonych w klubach akademickich. Obecnie trwająca edycja imprezy miała pierwotnie odbyć się w 2021 roku w Rosji, jednak z uwagi na pandemię COVID-19 została przesunięta, a po agresji Rosji na Ukrainę Światowa Federacja Sportu Uniwersyteckiego zadecydowała o zmianie lokalizacji. W zawodach Polskę reprezentuje 198 sportowców, którzy rywalizują w 13 dyscyplinach. Uniwersjada 2023 potrwa do 8 sierpnia.

foto główne: fot. mat. Politechniki Wrocławskiej

Najpopularniejsze