Dolny Śląsk: Będą podwyżki dla kolejarzy. Tyle od czerwca mają zarabiać maszyniści
Od 1 czerwca wzrosną pensje w Kolejach Dolnośląskich. Zarząd spółki wspólnie ze związkami zawodowymi ustalili, że maszyniści otrzymają 600 zł podwyżki, a pracownicy drużyn konduktorskich i pozostali pracownicy spółki po 500 zł.
Spółka ujawnia, że w wyniku podwyżek średnia pensja maszynisty pracującego w KD od czerwca ma wynosić 11,8 tys. zł brutto czyli ok. 8 tys. zł „na rękę”.
Zarząd tłumaczy, że podwyżki to nie tylko efekt żądań związków zawodowych, ale przede wszystkim fakt docenienia pracowników, którzy mają wkład w stały rozwój spółki i jej dobre postrzeganie przez pasażerów.
– Rozwijamy się i nie byłoby to możliwe bez ciężkiej pracy już blisko tysiąca pracowników Kolei Dolnośląskich. Bez nich nasz sukces nie byłby możliwy – mówi Damian Stawikowski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich i podkreśla, że wraz z rokrocznie zwiększaną liczbą przejechanych kilometrów spółka musi zwiększać zatrudnienie, a Koleje Dolnośląskie chcą być na rynku pracy być atrakcyjnym pracodawcą.
Warto wspomnieć, że Koleje Dolnośląskie odrobiły już straty sprzed pandemii. Spółka w 2022 roku przewiozła łącznie 16 mln pasażerów, pobijając dotychczasowy rekord liczby obsłużonych podróżnych z 2019 roku. Stale rośnie też liczba przejechanych kilometrów i otwierane są nowe trasy.
Na lepsze wynagrodzenie mogą liczyć nie tylko maszyniści. Pozostali pracownicy KD otrzymają podwyżki w wysokości 500 zł brutto. Dodatkowo poza tą kwotą drużyny konduktorskie otrzymają większe dodatki za sprzedane bilety na pokładach pociągów Kolei Dolnośląskich. Ich prowizja wzrośnie z 0,70 do 1 zł od sprzedanego biletu.
Warto wspomnieć, że pracodawca wciąż dysponuje nowymi etatami. Trwają poszukiwania maszynistów, a wśród ofert pracy znajdują się m.in. te, które będą realizowane w nowej hali serwisowej, budowanej w Legnicy przy ul. Pątnowskiej. Więcej na temat rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej https://kolejedolnoslaskie.pl/kariera/.
Spółka będzie obchodzić w tym roku 15-lecie swojego istnienia. W 2023 roku planuje pobić kolejny rekord i przewieźć 18 milionów pasażerów, pokonując po torach 12 milionów kilometrów.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach