Wrocław: W miejscu wyburzonej galerii handlowej powstanie blok mieszkalny. Kawalerki po 24 tys. za m² [WIZUALIZACJE]
Docelowo mają tu powstać 183 mieszkania i 3 punkty handlowe. Mowa o terenie, na którym niegdyś mieściła się „Galeria na Czystej”, która w przeszłości została uznana najpiękniejszym budynkiem lat 2003-2005.
„Galeria na Czystej” położna na tyłach wrocławskiej Renomy powstała w 2004 roku i przez pierwsze lata funkcjonowała jako dom handlowy. Obiekt nie cieszył się jednak dużą popularnością klientów. Nowy właściciel tego terenu podjął decyzję o rozbiórce budynku, która nastąpiła w ubiegłym roku.
Co ciekawe „Galeria na Czystej”, choć nie była ikonicznym budynkiem Wrocławia została doceniona w konkursie organizowanym przez Urząd Miejski Wrocławia i Towarzystwo Miłośników Wrocławia i w 2005 roku otrzymała statuetkę za Najpiękniejszy Budynek Wrocławia. W trakcie rozbiórki o tym fakcie przypomniał Tadeusz Sawa-Borysławski. Główny projektant Galerii zjawił się nawet na placu budowy i teatralnie roztrzaskał nagrodę wrzucając ją na kupę gruzu po rozbieranym budynku.
Protest ten nie wpłynął jednak na plany nowego inwestora, który realizuje w tym miejscu inwestycję mieszkaniową Czysta 4. Belgijski deweloper poinformował właśnie, że obiekt osiągnał stan zerowy i zaczyna wychodzić spod ziemi. Zgodnie z planem nowi właściciele do budynku mają wprowadzić się w II kwartale przyszłego roku.
ZOBACZ WIZUALIZACJE NOWEGO BUDYNKU:
W budynku do kupienia są mieszkania 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowe. Deweloper ujawnia, że ich średnia cena to 19,1 tys. zł za m². Sprawdziliśmy, że dużo drożej wychodzą m.in. kawalerki. Za najtańsze 25,5-metrowe mieszkanie na VI piętrze trzeba zapłacić tu 612 tys. zł czyli 24 tys. zł za m². Z kolei największy dostępny obecnie w ofercie, 4-pokojowy apartament o powierzchni 87,69 m² wyceniony został na ponad 2 mln zł.
– Inwestycja przeznaczona jest dla osób dynamicznych, którym zależy na łatwej komunikacji po mieście, najczęściej bez samochodu, które cenią sobie nie tylko różnorodność udogodnień i usług jakie niesie za sobą bliskość miasta, ale także ograniczanie wytwarzania śladu węglowego – przekonuje Wojciech Smolak z BPI Real Estate Poland, który dodaje, że deweloper sprzedał już przeszło 1/3 mieszkań. – Jest to bardzo satysfakcjonujący nas wynik potwierdzający, że trafiamy z naszą ofertą do grupy klientów, z myślą o których projektowaliśmy ten budynek – komentuje.
Najpopularniejsze teraz
-
Piorun uderzył w fontannę multimedialną. Pokazy ograniczone, zobacz video -
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
