„Między nami dobrze jest”. Polaryzacja polskiego społeczeństwa na zdjęciach 4 fotografów
We wrocławskiej galerii FOTO-GEN OKiS rusza nowa wystawa zbiorowa czterech fotografów zrzeszonych w PIX.HOUSE. Do maja prezentowane będą na niej archiwa prezentujące skomplikowane reakcje społeczne. Artyści na swoich fotografiach próbują połączyć różne perspektywy i punkty widzenia.
Na wystawie, której tytuł nawiązuje do dramatu Doroty Masłowskiej, zobaczymy zdjęcia Michała Adamskiego, Mariusza Foreckiego i Adriana Wykroty oraz Mariusza Stachowiaka. Spróbują oni pokazać portret polskiego, spolaryzowanego społeczeństwa, mającego różny pogląd zarówno na sprawy codzienne, jak i różne kwestie historyczne. Opowiadane historie rozciągają się od lat 80-tych do dziś i ukazują wpływ transformacji ustrojowej na nasze relacje z innymi ludźmi.
– Na wystawę składają się pojedyncze prace i fragmenty cykli. Skonfrontowane zostały zdjęcia, teksty, ale także ich forma ekspozycji. Istotne są także książki, których zamknięta forma jest dopełnieniem wypowiedzi fotografów. Publikacje zaprojektowane przez Andrzeja Dobosza koncentrują się wokół tematów istotnych z punktu widzenia polskiego społeczeństwa. Są też złożoną analizą zachowań i tendencji, które fotografowie bacznie obserwują i dokumentują – opisuje Monika Szewczyk-Wittek, kuratorka wystawy.
Na wystawie zobaczyć będzie można m.in. fotografie Michała Adamskiego zrealizowane na strajkach kobiet, fragment cyklu „Blisko ziemi, daleko do nieba”, a także zdjęcia z wielu innyc projektów m.in. „Nie”, „Nic ciekawego”, „Wesele” Adriana Wykroty oraz „Mechanizm”, „Blue Box” Mariusza Foreckiego i „Bo żyję” Mariusza Stachowiaka (wyd. PIX.HOUSE).
Wystawę "Między nami dobrze jest" można będzie oglądać od 3 marca do 21 maja 2023 r. w Galerii FOTO-GEN OKiS przy pl. bpa Nankiera 8. W najbliższy piątek o godz. 18:00 odbędzie odbędzie się tam wernisaż, a w sobotę o godz. 12:00 zwiedzanie autorsko-kuratorskie. W pozostałe dni wystawę można będzie oglądać w godzinach otwarcia galerii. Cena biletów normalnych to 10 zł, ulgowych 5 zł.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
