Nie żyje Jerzy Józef Skoczylas. Radny Rady Miejskiej Wrocławia miał 68 lat

Wroclife • 2022-12-04

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Józef Skoczylas – wrocławski polityk, wieloletni radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Informację o śmierci wrocławskiego polityka w niedzielę wieczorem podali działacze Klubu Forum Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa w radzie miejskiej. – Smutny dzień dla Wrocławia. Odszedł wieloletni radny Rady Miejskiej Wrocławia, nasz kolega Jerzy Józef Skoczylas. Pokój jego duszy – czytamy w komunikacie klubu.

Jerzy Józef Skoczylas w ostatnich wyborach kandydował z okręgu nr 1 obejmującego osiedla Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Gajowice, Grabiszyn-Grabiszynek, Nadodrze, Kleczków. W ostatnich wyborach samorządowych zagłosowało na niego 1 308 wyborców, co pozwoliło na objęcie mandatu radnego z aż 7 miejsca na liście wyborczej. W obecnej kadencji zasiadał w komisjach: Spraw Społecznych, Osiedli i Partycypacji; do spraw Polityki Senioralnej oraz Zdrowia i Bezpieczeństwa Skarg, Wniosków i Petycji.

Jerzy Józef Skoczylas w radzie miejskiej używał drugiego imienia, by odróżnić się od Jerzego Skoczylasa - satyryka i członka Kabaretu Elita, który w przeszłości również był wrocławskim radnym.

Choć zmarły polityk w ostatnim czasie był członkiem klubu prezydenta Sutryka, to z racji tego, że w ostatnich wyborach startował z listy PiS (zmienił przynależność klubową w trakcie kadencji), na jego miejsce do rady powołany zostanie kandydat z tej listy. Pierwszeństwo objęcia mandatu ma Małgorzata Kellner, która miała kolejny najlepszy wynik w tym okręgu.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej