Klimatyczny spektakl znów na wrocławskim podwórku. „Królowa” wraca w Mikołajki [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-11-30

W Mikołajki czyli 6 grudnia wrocławianie będą mieli koleją okazję by zobaczyć „Królową. Baśń podwórkową”. To wyjątkowo klimatyczny spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy wystawiany na podwórkowej scenie zimowej.

„Królowa. Baśń podwórkowa” w reżyserii Artura Borkowskiego to opowieść inspirowana „Królową Śniegu” Andersena. Bohaterką spektaklu jest Gerda która wyrusza na pomoc porwanemu przez Królową Śniegu Kajowi. Sztuka skierowana do widzów od 4. roku życia opowiada o przyjaźni, podróży, odwadze i samozaparciu.

Niesamowitego klimatu wydarzeniu dodaje miejsce jego wystawienia – zimowa scena Wrocławskiego Teatru Pantomimy przy al. Dębowej na wrocławskim Borku. Zimowe postacie doskonale wprowadzą widzów w grudniowy, zimowy klimat.

fot. Natalia Kabanow / mat. WTP

Na scenie zobaczymy m.in. Agnieszkę Charkot (w roli Gerdy), Agnieszkę Dziewę (Kaj), Izabelę Cześniewicz (Królowa Śniegu oraz Annę Nabiałkowską (Babcia).

Sprzedaż biletów na Mikołajkowy pokaz już ruszyła. Przedstawienie będzie można jeszcze obejrzeć 10 i 12 grudnia.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej