Wrocław: W piątek otwarcie trzeciego lodowiska. Raz w roku można tu wejść za darmo
W piątek, 18 listopada otwarte zostanie trzecie we Wrocławiu lodowisko. Mieszkańcy i turyści będą mogli od tego weekendu poślizgać się przy wrocławskim stadionie. Obiekt bierze udział w programie Nasz Wrocław, co oznacza że raz w roku każdy wrocławski podatnik może skorzystać z darmowego wstępu.
Lodowisko przy stadionie Tarczyński Arena znajduje się na 2 piętrze parkingu wielopoziomowego od strony ul. Królewieckiej. Do dyspozycji fanów ślizgania na łyżwach dostępne będzie tu 150-metrowy zadaszony tor czynny codziennie od 9:00 do 22:00.
– Przygotowanie samego lodowiska to nie lada przedsięwzięcie logistyczne, z ciekawymi liczbami – mówi Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Tarczyński Areny Wrocław. – Pod taflą lodu przebiega łącznie niemal 20 kilometrów rur systemu chłodzącego, w którym prawie 4000 litrów glikolu etylowego o temperaturze minus 12 stopni schładza wodę, by umożliwić jej zamarznięcie. Samo stworzenie pokrywy lodowej to 72 godziny nieustannego zalewania instalacji warstwa po warstwie. Później elektryczna (w przeciwieństwie do używanych w większości tego typu obiektów spalinowych pojazdów) rolba wyrównuje powierzchnię lodu, by umożliwić komfortową jazdę. Oczywiście każdego dnia, za pomocą tego urządzenia, pracownicy muszą ponownie równać taflę, stąd przerwy techniczne – opowiada rzecznik.
Wspominane równianie lodu odbywać się będzie w dni powszednie od 14:00 do 15:00 i od 18:00 do 19:00, zaś w soboty i niedzielę: 12:00-13:00, 16:00-17:00 i 19:00-20:00.
Ceny biletów na lodowisko przy stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu:
-
60 minut wtorek-piątek – 21 zł (18 zł ulgowy)
-
60 minut bilet rodzinny (min. 3 osoby, w tym max. 2 dorosłe) wtorek-piątek – 18 zł od osoby
-
60 minut poniedziałek – 16 zł
-
60 minut soboty, niedziele i święta – 25 zł (22 zł ulgowy)
-
60 minut bilet rodzinny w soboty, niedziele i święta – 22 zł za osobę
Darmowe wejście na lodowisko dla płacących podatki
Lodowisko przy stadionie to obiekt biorący udział w programie Nasz Wrocław. Każdy mieszkaniec zarejestrowany w programie (opłacający podatki we Wrocławiu) może raz w roku za darmo skorzystać z 60-minutowego biletu wstępu na lodowisko. Dodatkowo osoby posiadające status MAX w programie, za darmo mogą wejść na lodowisko z osobą towarzyszącą.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach