Wrocław: Ruszył remont drogi rowerowej na Wojszycach [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-09-23

W tym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe związane z poprawą nawierzchni ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego na wrocławskich Wojszycach. Celem inwestycji jest poprawa warunków dla rowerzystów, którzy od dłuższego czasu skarżyli się na śliską nawierzchnię.

Remont obejmuje odcinek między skrzyżowaniem z ulicą Przystankową a rondem Piotra Bednarza (skrzyżowanie Grota-Roweckiego z Parafialną).

W ramach prac rozebrana zostanie nawierzchnia ścieżki na zjazdach do posesji, która zbudowana jest z kamiennej kostki. Następnie miejsca te zostaną zabudowane nawierzchnią bitumiczną. Inwestycja obejmuje też regulację obrzeży drogi i krawężników.

fot. ZDiUM Wrocław

Urzędnicy tłumaczą, że głównym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów, a także zwiększenie komfortu przejazdu tą trasą. O remont do wrocławskiego magistratu miały wnioskować środowiska rowerowe, które zgłaszały, że w trakcie deszczu kostka brukowa jest bardzo śliska, co powoduje niebezpieczne sytuacje.

Na zlecenie ZDiUM prace wykonuje firma RADPOL sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt inwestycji to 160,5 tys. zł. Remont ma zakończyć się do połowy października.

Najpopularniejsze