Wrocławianka Roku 2022. Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatek
Wrocławski magistrat tylko do 4 listopada przyjmuje zgłoszenia do plebiscytu Wrocławianka Roku. To konkurs, w którym nagrodzone mogą zostać kobiety odznaczające się wybitnymi osiągnięciami w jednej z siedmiu kategorii.
Wrocławianka Roku to plebiscyt organizowany przez powołaną przez prezydenta miasta Wrocławską Radę Kobiet. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 4 listopada. W plebiscycie mogą wystartować osoby fizyczne jak i instytucje, które mogą być nominowane w jednej z siedmiu kategorii:
-
Działalność równościowa;
-
Działalność społeczna i edukacyjna;
-
Działalność pro-ekologiczna;
-
Działalność naukowo-badawcza;
-
Działalność small biznes (mała przedsiębiorczość);
-
Działalność artystyczna – Twórczynie;
-
kategoria specjalna: Teraz młodość - Siła młodości
– Wrocławianki Roku to przedstawicielki różnych zawodów i aktywności, które mają jednak podobne zdanie o tym, kim są i jaką rolę powinny odgrywać teraz i w przyszłości polskie kobiet. Chcemy pokazywać liderki w działaniu, liderki zmian, liderki obecne, ale również liderki przyszłości – komentuje Joanna Nyczak przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet, na co dzień dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.
Zgłoszenia można wysyłać do 4 listopada elektronicznie – na adres wzd@um.wroc.pl z dopiskiem w tytule „Wrocławianka Roku”, listownie – na adres organizatora Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych ul. G. Zapolskiej 4 z dopiskiem na kopercie „Wrocławianka Roku” lub składać osobiście – w kancelarii UMW ul. G. Zapolskiej 4, sala nr 4, w kopercie z dopiskiem „Wrocławianka Roku”.
Laureatki plebiscytu wybierze kapituła, złożona z członkiń Wrocławskiej Rady Kobiet i laureatek z plebiscytu poprzedniego konkursu. Uroczysta gala odbędzie się 28 listopada.
Do końca września wrocławski magistrat przyjmuje oferty w przetargu na organizację wspominanej gali. W ofercie dla wykonawców zapisano, że do konkursu mogą zgłaszać się wyłącznie organizacje pozarządowe, a na ten cel Gmina Wrocław zamierza przeznaczyć maksymalnie 80 tys. zł czyli o 10 tys zł więcej niż rok temu. Wspomniane wydarzenie ma odbyć się w Sali Czerwonej i Foyer 3 Narodowego Forum Muzyki, których najemcą jest Gmina Wrocław.
Foto główne: Laureatki tytułu Wrocławianka Roku 2021 / fot. UM Wrocławia
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach