Wrocław: 25-latka zaczęła rodzić w autobusie pełnym uchodźców
Młoda uchodźczyni z Ukrainy omal nie urodziła w autokarze. Poród rozpoczął się, gdy pojazd wypełniony uciekającymi z Ukrainy uchodźcami przejeżdżał przez Wrocław. Pierwszej pomocy rodzącej udzielili policjanci z komisariatu na Krzykach.
Do nietypowej sytuacji doszło w poniedziałek około 13:00. Pracujący w budynku przy Ślężnej policjanci zauważyli, jak nagle na ulicy staje autobus.
– Z autokaru wybiegł kierowca, z którym już po chwili rozmawiali policjanci pełniący tego dnia służbę na stanowisku koordynowania. Roztrzęsiony mężczyzna wyjaśnił, iż wśród pasażerów autobusu jest rodząca młoda kobieta – relacjonuje sierż. szt. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.
Na szczęście wśród mundurowych z Krzyków był funkcjonariusz, który doskonale wiedział, jak zachować się w takiej sytuacji.
– 25-latką zaopiekował się zastępca dyżurnego z Krzyków, z wykształcenia ratownik medyczny, który udzielił jej nie tylko pomocy przedmedycznej ale również wsparcia psychicznego – przekazał nam sierż. szt. Jarząb. – Po chwili na miejsce przyjechali karetką pogotowia, wezwani przez drugiego z mundurowych, ratownicy medyczni, którzy przewieźli rodzącą kobietę do jednego z pobliskich szpitali – dodaje policjant.
Najpopularniejsze teraz
-
Trzecia edycja Night Skating nadchodzi! -
Wrocław ma plan ogólny. Co zmieni się dla mieszkańców, inwestorów i terenów zielonych? -
Wielki finał wakacji w Hydropolis. Rodzinny piknik już 29 sierpnia -
Dolnośląska kolej przyspiesza. Co zmieniły inwestycje na torach? -
Ante Simundza przed meczem w Legią - co powiedział na konferencji prasowej? -
Zmiany na Brochowie zostają na stałe. Ruch na Koreańskiej, Ziemniaczanej i Boiskowej pozostanie jednokierunkowy -
Koniec wakacji, ale nie remontów. Na jakie inwestycje we Wrocławiu trzeba jeszcze poczekać? -
Czy Wrocław wciąż jest stolicą polskich escape roomów? Jesienią ponownie przyciągnie fanów z całego świata -
Plac Solny zmieni się w plenerowe laboratorium technologii miejskich -
Wrocław na gospodarczym przyspieszeniu. Co napędza rozwój miasta i co czeka je w kolejnych latach? -
Sierpniowa Noc z Tramwajami. Zabytkowe wagony znów wyjadą na ulice Wrocławia -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
Mieszkańcy i społecznicy posadzili pierwsze krzewy na Skwerze Przyjaźni we Wrocławiu -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław