Polacy wrócili ze Szwajcarii z workiem medali. Złoto zdobył wrocławianin z trzeciej klasy podstawówki
Wrocławianin Karol Kulczyński, uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej, na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych w szwajcarskiej Lozannie, wywalczył złoto w kategorii CE. Wszyscy Polacy w sumie przywieźli z tej imprezy aż osiem krążków.
W Mistrzostwach rywalizowało ponad 280 zawodników z 13 krajów świata. Reprezentacja polski liczyła 25 osób i po raz kolejny zdominowała rywalizację na imprezie uznawaną za nieoficjalne mistrzostwa świata w grach matematycznych.
Polacy zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.
Złote krążki zdobyli:
-
Karol Kulczycki (Wrocław) – w kategorii CE (uczniowie klas trzecich szkół podstawowych);
-
Miłosz Płatek (Kraków) – w kategorii C2 (uczniowie klas ósmych i pierwszej klasy szkół średnich);
-
Maciej Ignaciuk (Warszawa) – w kategorio L1 (uczniowie wyższych klas szkół średnich);
-
Gabriel Listowski (Zabrze) – w kategoria GP (dorośli niewystępujący w kategoriach L2 oraz HC, w tym uczniowie szkół pomaturalnych i studenci pozostałych kierunków studiów).
Srebrne medale wywalczyli:
-
Maria Janyska (Zgierz) – w kategorii C1 (uczniowie klas szóstych i siódmych);
-
Robert Soboński (Warszawa) - w kategorii L1 (uczniowie wyższych klas szkół średnich).
Brąz zobyli:
-
Jan Fronczyk – w kategorii CE (uczniowie klas trzecich szkół podstawowych);
-
Jakub Chyży – w kategorii C2 (uczniowie klas ósmych i pierwszej klasy szkół średnich).
– Zdobyliśmy najwięcej medali ze wszystkich startujących ekip, żadna inna reprezentacja nie wywalczyła czterech pierwszych miejsc, pokonaliśmy też gospodarzy, czyli Szwajcarów, w klasyfikacji generalnej o jeden krążek – wylicza dr Anna Krystek z Komitetu Organizacyjnego mistrzostw Polski. – Jesteśmy bardzo dumni z tych wyników i tego jak się zaprezentowali wszyscy nasi zawodnicy – dodaje.
Pozostali reprezentanci Polski również spisywali się bardzo dobrze. Natalia Klepacka z Wydziału Matematyki PWr w kategorii L2, czyli studentów studiów pierwszego stopnia kierunków ścisłych i technicznych zajęła czwarte miejsce. Kolejnych siedmioro uczestników zajmowało miejsca w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii.
Za rok mistrzostwa we Wrocławiu
W przyszłym roku Mistrzostwa w Grach Logicznych i Matematycznych odbędą się po raz 37. Oficjalnie ogłoszono już, że ich gospodarzem będzie Politechnika Wrocławska.
– To wielkie wyróżnienie dla politechniki i uhonorowanie naszych świetnych wyników w mistrzostwach świata. Cieszymy się ogromnie, że będziemy gościć najlepszych matematyków w naszym kampusie - mówi Monika Kaczmarz z Wydziału Matematyki PWr, który zorganizuje Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraz powołuje i następnie opiekuje się reprezentacją naszego kraju na światowych finałach zawodów. Reprezentacja Polski uczestniczy w nich sukcesami od 30 lat.
foto główne: fot. PWr
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] ocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach