Kolejny etap remontu przy moście Zwierzynieckim. Od soboty zmiany tras MPK
Od soboty, 27 sierpnia kolejne zmiany w rejonie mostu Zwierzynieckiego. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu remontu torowiska, trasy zmienią linie 2, 4 i 10. Sporo zmian także na innych liniach kursujących przez pl. Grunwaldzki.
Od soboty planowane jest przywrócenie ruchu dwukierunkowego na moście Zwierzynieckim, jednak z uwagi na kolejny etap remontu rozjazdów tramwajowych przy moście, pasażerowie MPK wciąż muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w tym rejonie miasta.
Od soboty tramwaje linii 2, 4 i 10 będą kursować zmienioną trasą do pętli przy Stadionie Olimpijskim.
Na trasie pl. Grunwaldzki – Biskupin – Bartoszowice uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. Autobus linii 701 będzie kursować:
-
w dni robocze
-
do godziny 6:00 co 7,5 minuty;
-
w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;
-
w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;
-
w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;
-
w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;
-
w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.
-
-
sobota i niedziela
-
z częstotliwością co 10 minut.
-
Z uwagi na remont torowiska na ulicy Skłodowskiej-Curie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Norwida, planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowych 115, 145, 146, 315 oraz kursów nocnych linii 253 i 255.
Autobusy linii 145, 146 i kursy nocne linii 253 i 255 jadące w kierunku Sępolna lub Bartoszowic, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez ulicę Norwida do ulicy Skłodowskiej-Curie i dalej swoją trasą przez most Zwierzyniecki.
Autobusy linii 115 i 315 jadące w kierunku Wojnowa lub Swojczyc, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez ulicę Norwida do ulicy Skłodowskiej-Curie i dalej swoją trasą przez most Zwierzyniecki. Autobusy linii 315 powrócą na swoją stałą trasę przez ulicę Wróblewskiego i Dembowskiego.
Autobusy linii 115, 145, 146, 253, 255 i 315 jadące w kierunku Swojczyc, Sępolna lub Bartoszowic, nadal będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku "Grunwaldzki Center" co wynika z remontu torowiska na ulicy Skłodowskiej-Curie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Norwida.
Z uwagi na wykorzystaną przepustowość peronu 2 wyspy centralnej na Rondzie Reagana, autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 jadące w kierunku Psiego Pola nadal będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku "Grunwaldzki Center".
Przystanek "Bujwida" w kierunku Psiego Pola dla autobusów linii 111, 121, 131 i 151 nadal będzie funkcjonował w tymczasowej lokalizacji jezdni placu Grunwaldzkiego, a przystanek "Kochanowskiego" w kierunku Psiego Pola lub Kromera dla autobusów linii D, 111, 116, 121, 131, 151, 911 i 921 nadal będzie funkcjonował przy jezdni alei Kochanowskiego za skrzyżowaniem z aleją Różyckiego.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA] -
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik -
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców! -
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50 -
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać] -
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom. -
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby -
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022] -
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy -
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską -
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady! -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025] -
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska