„Granice Czasu” Michała Pietrzaka. Artysta prezentuje autorską metodę budowania obrazu
W najbliższy czwartek w Galerii Neon przy ASP obędzie się wernisaż wystawy „Granice Czasu” Michała Pietrzaka. Artysta zaprezentuje swoje prace, które zostały stworzone autorską metodą budowy wielowarstwowej obrazu zwielokrotnionego umiejscowionego w stanie pozornego zawieszenia na granicy zapisu fotograficznego i filmowego, mając cechy typowe dla obu tych mediów równocześnie.
Michał Pietrzak choć urodził się w Bystrzycy Kłodzkiej, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jest doktorem sztuki wrocławskiej ASP. Na koncie ma też dyplom z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP, Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
„Granice Czasu” w Galerii Neon to najnowsza wystawa będąca zwieńczeniem pracy doktorskiej Pietrzaka „Granice Czasu. Między zapisem fotograficznym a filmowym”. Zobaczymy na niej dzieła wykonane autorską metodą z granicy fotografii i filmu, która oparta jest na koncepcji punktu zwielokrotnionego. Zakłada ona kompresję informacyjną danych, kolejnych nawarstwień czasowych obrazu w jednym miejscu przy zmianie sposobu jego obserwacji i transformacji z ruchomego w nieruchomy. Jest to kompilacja różnych środków i zabiegów formalnych, które przyjmują formy wizualne z zapisem przekazu czasoprzestrzennego.
Za pomocą przedmiotowej metody został stworzony wieloelementowy obiekt multimedialny noszący tytuł 365+jeden. Jest on wynikową zapisu czasu zamkniętego w ramach jednego roku kalendarzowego skompresowanego w jednym miejscu. Miejscu ważnym i intymnym dla autora, w którym przenika się sfera sacrum i profanum. Widz wchodzi w tą przestrzeń, przechodząc przez kolejne etapy jej obserwacji, stając się mimowolnie jej częścią.
Wystawę w Galerii Neon – Centrum Sztuk Użytkowych przy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (ul. gen. Romualda Traugutta 19/21) można oglądać od 25 lipca do 28 sierpnia. Czwartkowy wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00.
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków -
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić? -
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił! -
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
24 nowe instytucje w programie Nasz Wrocław. Do 2 wejdziemy za darmo! -
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028 -
Wrocław: Kompletnie pijani nastolatkowie zdewastowali przystanek przy Zwycięskiej [ZDJĘCIA] -
We Wrocławiu powstało Centrum Druku 3D. Sprawdziliśmy, co tam się drukuje [ZDJĘCIA, WIDEO] -
Amazon otwiera centrum logistyczne w Dobromierzu koło Świdnicy. 1000 nowych miejsc pracy i stawki od 31,50 zł brutto za godzinę -
Jagodno i Wojszyce wreszcie doczekają się parku! Wrocław przejął teren pod Zielony Klin Południa -
Wrocław: Od lipca o 19,5% wzrosną ceny za wodę i ścieki [NOWE STAWKI] -
Wrocław: Koniec darmowego MPK dla Ukraińców -
Dwa nowe sklepy we Wroclavii. 400 m² dla miłośników mody [ZDJĘCIA] -
Sylwetka Śląska Wrocław - analiza sezonu 2024/25 PKO Ekstraklasy
