Uwaga: Wysokie stężenie ozonu we Wrocławiu. Urzędnicy zalecają zamknąć okna
Urząd Miejski Wrocławia w czwartek rano poinformował, że na terenie naszego miasta zanotowano wysokie stężenie ozonu. Odmiana tlenu może powodować podrażnienia układu oddechowego, dlatego urzędnicy radzą by zrezygnować dziś z aktywności fizycznej i wietrzenia pomieszczeń.
Występowanie ozonu w przyrodzie to efekt reakcji fotochemicznych z udziałem zanieczyszczeń powietrza. Najwyższe stężenia tego gazu w powietrzu notuje się w okresie letnim przy dużym nasłonecznieniu.
Wrocławski magistrat poinformował, że w czwartek, 21 lipca na terenie miasta zanotowano wysokie stężenie ozonu, co może powodować trudności w oddychaniu u osób wrażliwych na zanieczyszczenie powietrza tym gazem. Objawy, jakie mogą wystąpić to m.in. kaszel, ból gardła, ucisk w klatce piersiowej przy głębokim wdechu. Podczas wysiłku fizycznego mogą pojawić się też trudności w oddychaniu. Objawy mogą być częściej odczuwalne przez osoby cierpiące na astmę.
By zminimalizować wdychanie niekorzystnego dla naszego zdrowia ozonu, dziś powinno się ograniczyć uprawianie sportu na powietrzu oraz wietrzenie pomieszczeń.
Z danych Inspekcji Ochrony Środowiska na godz. 11:00 stężenie ozonu w poszczególnych punktach Wrocławia wynosiło:
-
139,9 µg/m3 – stacja przy ul. Bartniczej
-
140,3 µg/m3 - stacja przy ul. wyb. J. Conrada-Korzeniowskiego
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach