#Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - archiwum

#Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - 2022-08

Dolnoślązacy po pandemii znów odwiedzają instytucje kultury. 1,8 mln osób na wydarzeniach w pierwszym półroczu

Dolnoślązacy po pandemii znów odwiedzają instytucje kultury. 1,8 mln osób na wydarzeniach w pierwszym półroczu

W pierwszy półroczu 2022 roku aż 1,8 mln osób wzięło udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez wojewódzkie instytucje kultury. To liczby zbliżone do tych sprzed pandemii, co zdaniem urzędników i dyrektorów placówek oznacza, że Dolnoślązacy chętnie wracają do muzeów, teatrów, filharmonii czy kin.
przeczytaj więcej
Samorządowcy z czterech województw razem przygotują program ratunkowy dla Odry

Samorządowcy z czterech województw razem przygotują program ratunkowy dla Odry

Zarządy województw dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego wspólnie przygotują program ratunkowy dla Odry. Ma zostać on opracowany w ścisłej współpracy z naukowcami i wędkarzami.
przeczytaj więcej
Dolnośląscy samorządowcy zapowiadają: „Skupiamy się na tym, jak odbudować życie w Odrze”

Dolnośląscy samorządowcy zapowiadają: „Skupiamy się na tym, jak odbudować życie w Odrze”

Zarząd województwa dolnośląskiego deklaruje, że mimo ustawowo niewielkich kompetencji w tym zakresie stale angażuje się w rozwiązanie problemu zanieczyszczenia Odry. Samorządowcy chcą m.in. zbudować własny system monitorowania jakości rzeki, a także skupić się na przywróceniu życia w Odrze i dookoła Odry.
przeczytaj więcej
„Z klasyką przez Polskę”. Czołowi artyści wystąpią na Dolnym Śląsku

„Z klasyką przez Polskę”. Czołowi artyści wystąpią na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk weźmie udział w projekcie „Z klasyką przez Polskę” organizowanym przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Władze województwa i instytutu podpisały list intencyjny związany z organizacją występów poza największymi miastami.
przeczytaj więcej
Dolny Śląsk: Marszałek nałożył 2,2 mln zł kary na spółkę POLREGIO

Dolny Śląsk: Marszałek nałożył 2,2 mln zł kary na spółkę POLREGIO

Ponad 2,2 mln zł – to kwota kar jakie marszałek województwa dolnośląskiego nałożył na spółkę POLREGIO. Samorząd województwa domaga się od przewoźnika kolejowego pieniędzy, w związku z niewykonaniem blisko 1,5 tys. kursów na terenie naszego województwa.
przeczytaj więcej

#Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - archiwum