Bielany Wrocławskie: Pijany kierowca wjechał w witrynę centrum handlowego [ZDJĘCIA]

• 2022-03-24 Bielany Wrocławskie: Pijany kierowca wjechał w witrynę centrum handlowego [ZDJĘCIA]

Podczas nocnej interwencji w Bielanach Wrocławskich policjanci z drogówki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który był sprawcą kolizji na terenie centrum handlowego Aleja Bielany. Kierowca przy wyjeździe z parkingu nie wyrobił na zakręcie i wbił się samochodem w witrynę tamtejszej apteki.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej patrolowali nocą ulice jednej z podwrocławskich miejscowości. Nagle zobaczyli rozbite audi, którego przód wbity był w fasadę jednego z okolicznych sklepów. Obecny na miejscu naoczny świadek - pracownik ochrony, wskazał kierującego osobowym audi, który siedział za kierownicą w chwili zdarzenia i może być nietrzeźwy – relacjonuje sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Podejrzenia ochroniarza okazały się uzasadnione. Podczas badania alkomatem okazało się, że 40-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy mieszkaniec jednej z podwrocławskich miejscowości został zatrzymany. Teraz z całego zdarzenia będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Najpopularniejsze

Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach

Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach

Politechnika Wrocławska prowadzi dodatkową rekrutację na studia I stopnia. Kandydaci mogą wybierać spośród około 40 kierunków we Wrocławiu oraz w filiach uczelni w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
przeczytaj więcej
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia

Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia

Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.
przeczytaj więcej
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką

Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką

W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
przeczytaj więcej
We Wrocławiu powstaje Uniwersyteckie Centrum Neurologii i Neurochirurgii. „Ekstraklasa w leczeniu udarów”

We Wrocławiu powstaje Uniwersyteckie Centrum Neurologii i Neurochirurgii. „Ekstraklasa w leczeniu udarów”

Według lekarzy to ma być oddział aspirujący do „europejskiej ekstraklasy w leczeniu udarów”. Mowa o Uniwersyteckim Centrum Neurologii i Neurochirurgii, które zostało zawiązane w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej. To kolejne działanie w ramach projektu RozwijaMY, który ma poprawić jakość leczenia pacjentów z regionu.
przeczytaj więcej