Wrocławska elektrociepłownia uruchamia nowy blok. Możliwe zadymienie

Wroclife • 2022-06-30 Wrocławska elektrociepłownia uruchamia nowy blok. Możliwe zadymienie

W nocy z czwartku na piątek Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich „Kogeneracja” ma uruchomić nowy blok ciepłowniczy. Pracownicy elektrociepłowni ostrzegają, że w związku z procedurą nad miastem może pojawić się dym.

– Każdorazowo rozpalenie kotła na bloku powoduje emisję dymu spowodowaną użyciem paliwa rozpałkowego. Taki rozruch jest normalną częścią procesu technologicznego i jest na bieżąco monitorowany przez Spółkę oraz niezależne instytucje – czytamy w komunikacie Kogeneracji.

Rozruch bloku ma potrwać do piątkowego popołudnia. Uruchomienie nowego bloku nie będzie powodowało żadnych zakłóceń dla odbiorców ciepła i prądu.

найбільш популярний