Wrocław: Drzewo spadło na kładkę nad fosą. Winne są upały [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-06-28 Wrocław: Drzewo spadło na kładkę nad fosą. Winne są upały [ZDJĘCIA]

W poniedziałek wieczorem drzewo spadło na kładkę łączącą Podwale z bulwarem nad fosą w rejonie skrzyżowania ulic Włodkowica i św. Antoniego. Na szczęście w chwili upadku drzewa na mostku nie było nikogo.

Zarząd Zieleni Miejskiej jako wstępną przyczynę zawalenia się drzewa podał upały jakie panowały od kilku dni. Urzędnicy tłumaczą, że w podczas występowania wysokich temperatur drzewa z uwagi na suszę magazynują wodę tym samym zwiększając swoją masę.

Upadający na ziemię konar platana w poniedziałkowy wieczór spadł prosto na drewnianą kładkę, uszkadzając ją. Obecnie przeprawa jest zamknięta dla pieszych i czeka na naprawę.

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu

найбільш популярний