Co powstanie w miejscu Arkad Wrocławskich? Właściciel działki zdradza szczegóły
Rozbiórka Arkad Wrocławskich ma zakończyć się w połowie przyszłego roku. Właściciel terenu ma już plany związane z zagospodarowaniem 1,7-hektarowej działki przy ul. Powstańców Śląskich 2-4. Poinformował właśnie, że nad konkretnym projektem pracuje już renomowana pracownia architektoniczna.
Przypomnijmy, że wybudowane w 2007 roku Centrum Handlowe Arkady Wrocławskie ostatecznie zostało zamknięte w kwietniu 2024 roku, w związku z podjęciem przez ówczesnego właściciela decyzji o sprzedaży terenu. Na początku 2025 roku rozpoczęła się rozbiórka budynku.
Nowy właściciel, firma deweloperska Vastint Poland, w czwartek ujawnił swoje plany związane z przyszłością działki znajdującej się przy jednej z głównych ulic Wrocławia. Obecnie na zlecenie nowego właściciela Grupa TREE ma dokończyć prowadzone prace rozbiórkowe. Inwestor przewiduje, że wyburzanie Arkad powinno zakończyć się w połowie przyszłego roku.
O tym, jak ostatecznie będzie wyglądał nowy budynek, który stanie przy ul. Powstańców Śląskich 2-4, dowiemy się po ukończeniu projektu. Deweloper ten etap zlecił pracowni APA Wojciechowski Architekci z Warszawy, która odpowiedzialna była m.in. za przygotowanie wrocławskich projektów Centrum Południe (także przy ul. Powstańców Śląskich, przy skrzyżowaniu z ul. Szczęśliwą) oraz Business Garden (ul. Legnicka). Biuro na swojej stronie chwali się też licznymi realizacjami projektowymi z Warszawy i innych polskich miast, a także zagranicznymi realizacjami, m.in. w Kijowie (UNIT.City) i Moskwie (White Square Office Center).
Nowy właściciel terenu po Arkadach Wrocławskich zapowiada, że w miejscu dawnej galerii handlowej ma powstać grupa „nowych budynków o zróżnicowanych funkcjach i wysokościach”. Kompleks ma łączyć w sobie funkcje biurowe, mieszkaniowe i handlowo-usługowe. Pod budynkami zaplanowano miejsca na parkingi podziemne. Inwestor zapowiada też stworzenie wokół zabudowy publicznie dostępnej przestrzeni z drzewami, kwiatami oraz ławeczkami.
– Wierzymy w potencjał tej centralnej lokalizacji, dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w jej nowy rozdział. Chcemy zapobiec wyludnianiu się śródmieścia i przyciągnąć tutaj zarówno młodych profesjonalistów, jak i rodziny oraz nowych mieszkańców szukających atrakcyjnego miejsca do życia, pracy i spędzania czasu. Jesteśmy na wczesnym etapie projektowania, analizujemy różne warianty zabudowy, a termin realizacji będzie uzależniony od uzgodnień z władzami miejskimi – przekazał nam Rafał Kociatkiewicz z firmy Vastint Poland.
Najpopularniejsze teraz
-
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów
-
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej
-
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu
-
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra!
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
-
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
-
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław!
-
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”
-
Budka Suflera i Justyna Steczkowska – darmowy koncert na wrocławskim Rynku w rocznicę powstania dolnośląskiej „Solidarności”
-
Awaria wodociągowa w centrum Wrocławia. Nocne prace i zmiany w kursowaniu tramwajów
-
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3!
-
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy
-
„Jak nazwać pieska?”. We Wrocławiu rusza wystawa grafik poświęconych psim imionom
-
Można już zgłaszać kandydatów do tegorocznych „Dolnośląskich Gryfów”
Najpopularniejsze
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej
Na trasy wyjechały większe autobusy, wróciły pojazdy przegubowe, zwiększyła się liczba kursów na wybranych liniach, a część połączeń przejął nowy operator.
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu
Po arcyciekwamym pojedynku na Tarczyński Arenie głos zabrali trener Ante Simundza i zdobywca bramki ustalającej wynik.


