Wzdłuż torów na Wojszycach powstanie nowa trasa rowerowa

Wroclife • 2026-02-12 Wzdłuż torów na Wojszycach powstanie nowa trasa rowerowa

W najbliższych tygodniach ma ruszyć procedura przetargowa dotycząca budowy nowej trasy pieszo-rowerowej na wrocławskich Wojszycach. To kolejny projekt z WBO, który po głosowaniu mieszkańców trafia do realizacji.

Chodzi o 300-metrowy odcinek między ul. Grota-Roweckiego a ul. Radłową. Nowa trasa ma przebiegać w pasie zieleni między linią kolejową nr 285 a ROD „X-Muza”.

Budowa ciągu to element realizacji zwycięskiego projektu z WBO „Zielona sieć rowerowo-piesza Wrocławia – Sad Mieszkańca”, który zakłada budowę trasy przez Wojszyce i jest inicjatywą radnej miejskiej Agnieszki Duszy.

Miasto przygotowuje się obecnie do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy odcinka między ul. Grota-Roweckiego a ul. Radłową. W ramach inwestycji, poza budową samej ścieżki, przewidziane są m.in. miejsca odpoczynku (ławki, kosze na odpady), oświetlenie LED oraz nasadzenia zieleni: 49 drzew (śliwy, grusze, jabłonie, lipy drobnolistne) oraz ok. 150 krzewów (jaśminowce, róże, trzmieliny i tawuły).

Najpopularniejsze