Złodzieje nie dali rady ukraść roweru spod Pasażu. Ich wyczyn nagrały kamery [WIDEO Z MONITORINGU]

Wroclife • 2022-06-09 Złodzieje nie dali rady ukraść roweru spod Pasażu. Ich wyczyn nagrały kamery [WIDEO Z MONITORINGU]

Dwaj mężczyźni w wieku 33 i 36 lat to niechlubni bohaterowie filmu zarejestrowanego przez kamery monitoringu w Pasażu Grunwaldzkim. Duet próbował ukraść zaparkowany przy centrum handlowym rower, jednak zabezpieczenie okazało się zbyt dobre na ich narzędzia. Dzięki szybkiej reakcji ochrony, obu mężczyzn udało się zatrzymać chwilę po tym zdarzeniu.

Choć do kradzieży nie doszło, zgodnie z polskimi przepisami karalna jest też próba jej dokonania. Dwaj mężczyźni zostali namierzeni przez kamery monitoringu, gdy podeszli o jednego z rowerów i przy pomocy śrubokrętów, cęgów i nożyc do rur próbowali sforsować zabezpieczenia, którymi przypięty był jednoślad.

– Nie udało się przeciąć zabezpieczenia roweru, więc jeden z mężczyzn postanowił walczyć ze stojakiem i próbował przeciąć rurkę, do której był przypięty pozostawiony jednoślad – relacjonuje sierż. Aleksandra Rodecka z KMP we Wrocławiu.

Gdy ich starania przez dłuższy czas nie przynosiły zamierzonego efektu, złodzieje zostali spłoszeni i uciekli z miejsca zdarzenia. Na szczęście wezwany patrol policji był już w okolicy. – Nic nie dało ukrycie się 33-latka w pobliskich zaroślach, a odnalezienie jego 36-letniego towarzysza zajęło funkcjonariuszom zaledwie chwilę – wyjaśnia policjantka.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Obecnie policja wyjaśnia, czy mają na koncie więcej udanych lub nie kradzieży rowerów z wrocławskich ulic.

Najpopularniejsze