Wrocławski magistrat o 5% zwiększył pulę pieniędzy dla nauczycieli. Nie wszyscy jednak dostaną podwyżkę

Wroclife • 2025-03-07 Wrocławski magistrat o 5% zwiększył pulę pieniędzy dla nauczycieli. Nie wszyscy jednak dostaną podwyżkę

Od marca o 5% wzrosła pula pieniędzy na tzw. dodatki motywacyjne dla nauczycieli z wrocławskich placówek oświatowych. Od teraz z budżetu Wrocławia na dodatki do pensji nauczycieli z naszego miasta rocznie ma być przeznaczane 37,2 mln zł. Pieniądze z tej puli trafią do najbardziej zaangażowanych pracowników oświaty.

Dodatek motywacyjny dla nauczycieli to element wynagrodzenia przyznawanego przez dyrektora placówki (na podstawie regulaminu wynagradzania nauczycieli we Wrocławiu). Nauczyciel świadczenie takie może dostać za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, wysoką jakość świadczonej pracy czy podejmowanie dodatkowych zadań. Jest to dodatek do podstawowej pensji wypłacanej nauczycielowi za pracę.

We Wrocławiu mamy fantastycznych nauczycieli, którzy na co dzień pokazują, że ten zawód to ich pasja. Mają wspaniałe osiągnięcia i znakomite podejście do naszej młodzieży. Dlatego chcąc ich jeszcze bardziej docenić podnieśliśmy kwotę dodatku motywacyjnego o 5% – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Dzięki decyzji o podwyżce do wybranych nauczycieli trafi w ciągu roku o 1,5 mln zł więcej. W sumie pula na dodatki motywacyjne to 37 mln zł.

Te pieniądze, to tak naprawdę nasza inwestycja. Inwestycja, by mieć i utrzymać we wrocławskich placówkach jak najlepszą kadrę, dzięki której możemy realizować edukację na najwyższym poziomie – dodaje Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Poziom podwyżek dodatku motywacyjnego został wypracowany w porozumieniu z przedstawicielami związku zawodowego NSZZ „Solidarność” oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Cieszymy się, że prezydent Jacek Sutryk wyszedł z taką inicjatywą i zaproponował podwyżki dodatku motywacyjnego. Nie ukrywany też, że na nie liczyliśmy. To kolejny krok w kierunku podnoszenia wynagrodzenia nauczycielom i liczymy, że nie ostatni – komentuje Mirosława Chodubska, prezes okręgu dolnośląskiego ZNP.

Najpopularniejsze